Äripäev • 9 märts 2016

Salastatud hinnaga suurtehing Eesti IT-turul

Eesti IT- ja sideteenuste ettevõte Unitcom omandas Uptime’i kontserni kuuluva IT taristuteenuste pakkuja Uptime Systems OÜ.   Foto: PantherMedia/Scanpix

Eesti IT- ja sideteenuste ettevõte Unitcom omandas Uptime’i kontserni kuuluva IT taristuteenuste pakkuja Uptime Systems OÜ. Tehinguga kasvab Unitcom äriklientide IKT teenuste turul Eesti suuruselt teiseks tegijaks, teatas ettevõte.

Unitcom Eesti OÜ juhatuse esimees Toomas Peek ütles, et Uptime Systemsi omandamisega kasvas märkimisväärselt Unitcomi kliendibaas, eriti suurkorporatsioonide poole pealt.

Tehingu hind jääb poolte kokkuleppel konfidentsiaalseks. Tehingu läbiviimist nõustasid investeerimispank Keystone Advisers, advokaadibürood Glimstedt ja Primus ning tehingut aitas finantseerida Swedbank Eesti.

Unitcom pakub ülikiire interneti-, televisiooni-, telefoni- ning IT-taristu ja pilveteenuseid kodu-  ja äriklientidele. Nende juhtmeta lairiba- ning fiibervõrgud on kättesaadavad rohkem kui 65 protsendile Eesti elanikkonnast. Ettevõtte taristuteenuste suurklientide hulka kuuluvad näiteks G4S, Alexela, Krimelte, Äripäev, Inges Kindlustus, Mootor Grupp jpt.

Unitcomis töötab üle 60 kogemustega spetsialisti. Unitcomi omanikud on Eesti ettevõtjad Toomas Peek ja Peep Põldsamm ning ettevõtte võtmetöötajad.

Hetkel kuum