Äripäev • 8. aprill 2016 kell 7:58

Uberi autojuht sai üle 12 000eurose karistuse

Taksojuhid protestivad Uberi vastu üle maailma - pildil protest Colombia pealinnas Bogotas.  Foto: Scanpix/Reuters

Seadusi rikkunud Uberi juht sai kopsaka trahvi.

Nimelt määras Helsinki ringkonnakohus Uberiga kliente sõidutanud mehele karistuseks 150eurose trahvi, kuid peale selle peab mees riigile loovutama kolme ja poole kuuga äpi kaudu teenitud tulu – ligi 12 250 eurot, vahendas tehnoloogiaportaal Geenius.ee.

Kohus mõistis 23aastase mehe loata taksoteenuse osutamises süüdi teisipäeval. Ringkonnaprokuröri Jutta Juntuneni sõnul oli see esimene taoline kaasus Soomes ja kohtuasja tulemust oli raske ennustada, kuid tema oli määratud karistusega rahul.

Loe lisa Geenius.ee portaalist.

Tänavu veebruaris kuulutas ka Eesti politsei Uberi teenuse pakkumise ebaseaduslikuks. Nimelt jõudis veebruaris Põhja prefektuuris lõpule juba möödunud aasta maist alates menetletud väärteoasi, kus juhil puudus Eestis sõitjaveo teenuse pakkumiseks vastav luba.

„Kirjeldatud teenus, sõltumata sellele antud nimetusest, on sisuliselt ikkagi tasulise sõitjateveo teenuse osutamine, mis eeldab ka vastava tegevusloa olemasolu. Kuna mehel luba ei olnud, pani ta toime rikkumise – tasulise sõitjateveo osutamine ilma seaduses ettenähtud dokumentideta,“ ütles Põhja prefektuuri vanemkorrakaitseametnik Kaja Friedemann toona. Politsei tuli juhile siiski selles vastu, et otsustas väärteomenetluse sel korral lõpetada ja teda mitte karistada, kuna too ei olnud teadlik oma teo seadusevastasusest ning teenus oli turul olnud kõigest viis päeva.

Hetkel kuum