Rivo Sarapik • 14. aprill 2016 kell 12:25

Eesti mõjukaim finantsjuht töötab Graanul Investis

Graanul Investi finantsjuht Rain Silivask võtab vastu õnnitlusi.  Foto: Raul Mee

Täna kuulutati Pärnu Finantsjuhtimise konverentsil välja Eesti mõjukaim finantsjuht ja tiitli võitis Euroopa suurimaks pelletitootjaks pürgiva Graanul Investi finantsjuht Rain Silivask.

Žürii liige Ivar Kiigemägi ütles, et võitja väljaselgitamine oli keeruline. "Lahing oli tasavägine ja arutasime pikalt kompromissi leidmiseks," selgitas ta. "Põhjust selleks andis tõik, et mõni neist oli juba midagi suurt teinud, mõni kohe tegemas."

Silivaski puhul tõstis suuremate audiitorbüroode esindajaist ning majandusajakirjanikest koosnev žürii suurte asjadena esile, et Graanul Invest on üks vähestest Eesti ettevõtetest, mis on kasutanud ära odava raha aega ja julgelt investeerinud ning laienenud nii Eestis kui ka välismaal. Viimasel aastal on tehtud mitu suurt investeeringut ja ettevõtete omandamist – näiteks eelmisel aastal ostis firma Läti suurima pelletitootja ning poole Eesti ühest suuremast metsaomanikust Roger Puit.

Viis aastat mõjukama valimist.

Neli varasemat konkursi võitjat

2012      Margus Kaasik, Eesti Energia

2013      Maigi Pärnik-Pernik, Baltika Grupp

2014      Ahti Puur, VKG

2015      Marilin Hein, EfTEN Capital

Võitja: raha hind soodne, keskkond mitte

"Praegu on hea aeg investeerimiseks, sest intressid on madalad," kommenteeris Silivask auhinda kätte saades. "Samas pole keskkond väga soosiv ning tuleb hoolega vaadata, kuhu ja kui palju investeerida. Nii et eelmisel aastal tegime küll mitu investeeringut, kuid näis, mis tulevik toob."

Konkurss mõjukaima finantsjuhi leidmiseks toimus viiendat korda. "Edetabelite koostamine ja avaldamine on ühelt poolt meelelahutus, aga kannab tegelikult ka head mõtet," kommenteeris žürii liige, Äripäeva finantsjuht Toomas Truuverk. "Finantsjuht teeb ettevõtte tagatoas tänuväärset tööd ja tihti esiplaanile ei jõua. Tahame seega seda ametit väljaspool finantsjuhtide seltskonda presenteerida."

Teda täiendas KPMG esindaja Andris Jegers. "Häid juhte võiks rohkem olla, sest ring parima valimiseks hakkab kitsaks jääda," selgitas ta. "Neid peaks rohkem märkama ja nad ise võiks rohkem pildil olla. Tiitel on väärikas, et end selle nimel veidi rohkem liigutada."

Graanul Investi suuromanik Raul Kirjanen teenis möödunud aastal julge laienemise ning investeerimise eest Äripäevalt tiitli aasta ärimees.

Hetkel kuum