Saksa rahandusminister kahtleb Kreeka abipaketi edus

21. aprill 2016, 12:45
Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160421/NEWS/160429934/AR/0/Wolfgang-Schäuble.jpg

Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble kahtleb pikas perspektiivis Kreekale antud abipakettide edus.

„Ma ei ole kindel, et see töötab,“ ütles Schäuble kolmapäeva õhtul Berliinis toimunud paneeldiskussioonis vastuseks küsimusele, kas 2010. aastast alates Kreekale antud abi sügavas majanduskriisis riigi lõpuks jalule aitab. Schäuble kordas argumenti, et rahaliidu tingimustes, kus devalveerida ei saa, on riigi majandusel raske toibuda.

Kreeka vaidleb praegu kreeditoridega läinud aasta suvel saadud kolmanda abipaketi tingimuste täitmise üle. Selle taga on kinni uued väljamaksed, millest sõltub Kreeka võime suvel kätte jõudvaid võlakohustusi täita.

Economist Intelligence Unit hindab oma täna avaldatud raportis Kreeka euroalalt lahkumise tõenäosuse 60%-le.

„On küsitav, kas üldse ükski Kreeka valitsus sõltumata oma poliitilisest suunast suudaks kolmandas abipaketis esitatud tingimusi täita,“ seisab raportis. Samas nenditakse, et Kreeka eurost väljakukkumine oleks Euroopa Liidule suur poliitiline tagasilöök, mille tagajärjed oleks destabiliseerivad.

Kreeka abipakettide seisu arutavad homme Amsterdamis kogunevad rahandusministrid. Kreeka pikale veninud kõnelused kreeditoridega pole seni veel osapooli rahuldava tulemuseni viinud. Sel põhjusel pole abipaketiga veel liitunud Rahvusvaheline Valuutafond, mis ei välista, et fondilt rahalist panust seekord ei tulegi. See võib karile ajada kogu abipaketi, sest riigid nagu Saksamaa seavad IMFi osalemise Kreeka abistamise jätkumise üheks eelduseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. April 2016, 12:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing