Prantslane kaebas tööandja kohtusse igava töö pärast

Prantslane kaebas tööandja kohtusse igava töö pärast.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Prantsuse parfümeeriafirmas töötanud mees kaebas oma endise tööandja kohtusse ja nõuab kompensatsiooni 360 000 eurot igava töö eest, mida ta kirjeldas kui laskumist põrgusse ja õudusunenägu.

Frederic Desnard töötas kaheksa aastat Prantsuse parfümeeriafirmas Interparfums ja süüdistab nüüd ettevõtet tema teadlikus kõrvaleheitmises pärast seda, kui tal ebaõnnestus firmale oluline tehing, vahendab CNBC. Desnard väidab, et talle ei antud meelega midagi teha ja ta sisuliselt „pandi kappi“ – nii nimetatakse prantsuse keeles töö juures ignoreerimist, kirjutas Prantsuse ajakiri Le Point.

Desnard, kes enda sõnul kannatab epilepsia ja maohaavade käes, vallandati ilma igasuguse hüvitiseta pärast seda, kui ta oli olnud seitse kuud haiguslehel.

Interparfums on kõik süüdistused tagasi lükanud ja teatas, et Desnard on varem laimuga seotud kohtuasjas ettevõttele kaotanud. Vandekohus leidis toona, et Desnard hoiab firma vastu isiklikku vimma.

Prantsuse seaduste järgi võib tööandjat hageda moraalse tagakiusamise eest. Prantsusmaa president Francois Hollande püüab muuta sealseid tööseadusi, mis soosivad töötajat. Välja pakutud muudatuste seas tahetakse näiteks anda tööandjale vabamad piirid töötajate palkamiseks ja vallandamiseks, samuti pikendada osa töötajate tööaega pikemaks kui tavapärane 35 tundi nädalas.

Prantsuse jäikasid tööseadusi peetakse põhjuseks, miks riigis on väga kõrge töötuse määr, mis on praegu 10,2%. See on viimase 18 aasta kõrgeim tase, Eurostati andmeil on praegu pea iga neljas alla 25aastane prantslane töötu.

Hetkel kuum