Venezuela president löögi all

Venezuelas toimus ka möödunud nädalal protestiaktsioon, mida juhtis opositsioon.   Foto: epa

Venezuela opositsioon kutsus sealseid inimesi järjekordsele protestimarsile, mis peaks toimuma täna, vahendab Bloomberg.

Opositsiooni eesmärk on tagandada riigi praegune president Nicolas Maduro. Viimane on opositsiooni korduvalt süüdistanud riigipöördekatses. Opositsioonipoliitikud on sellele vastuseks korduvalt viidanud oma soovile anda inimestele võimalus hääletada, kas Maduro on Venezuelale sobilik president. Ühtlasi on opositsioon kritiseerinud riigi võimuladvikut selles, et nood on referendumi vastu ning seega mõjutavad riikliku valimiskomisjoni sellekohast otsust.

Üks taolisi protestimarsse toimus ka möödunud nädalal, siis sekkusid riigi julgeolekujõud ning kasutasid protestijate vastu pisar- ja pipragaasi. Mõni aeg hiljem kuulutas Maduro välja eriolukorra ja märkis, et Venezuela võtab kasutusele erinevaid meetmeid, et kaitsta riiki nii sisemiste kui ka väliste ohtude eest.

Kahel korral Venezuela presidendiks kandideerinud ning Venezuela opositsiooni etteotsa kuuluv Henrique Capriles ütles eile, et valitsus ei taha Venezuelas mingeid muudatusi ellu viia, selle asemel toetab valitsus vägivalla jätkumist.

Ametlikult peaks Maduro ametiaeg lõppema 2019. aasta alguses. Analüütikud on öelnud, et tõenäoliselt Maduro nii kaua presidendi ametikohal siiski vastu ei pea. Tema populaarsus on rahva seas praegu väga madal: Madurot toetab vaid 30 protsenti venezuelalastest.

Hetkel kuum