Reinsalu: Eesti on akvaariumis lõksus

10. juuni 2016, 10:15
Justiitsminister Urmas Reinsalu
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160610/NEWS/160619992/AR/0/AR-160619992.jpg

Eesti on akvaariumisse kinni jäänud – kui maailmamajandus kokku kukub, upub Eesti ära, ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

"Oleme sattunud keskmise majanduskasvu lõksu," selgitas Reinsalu advokaadibüroo Cobalti korraldatud õiguskonverentsil „Quo vadis, Eesti õigusruum“.

Teine Eesti suur probleem on tema sõnul tööhõive. "Kõik ettevõtted näevad tööjõukriisi. Meil on kukil tõsine pomm," lausus Reinsalu.

Kolmas probleem on tema sõnul vähene konkurentsivõime, kuid siin näeb Reinsalu lootuskiirt – tema sõnul jõudis valuutafond järeldusele, et Eesti majanduskasvu potentsiaalne võti on konkurentsivõime kasv. 

Jõuetud poliitikud

Reinsalu ütles, et meil on poliitiline jõuetus, mis takistab lahendusteni jõudmist. Konkurentsivõime kasvu edendamist pidurdavad tema sõnul kõiksugu poliitilised loosungid.

"Tuleb mõelda, kuidas võtta ära barjäär, kuidas teha nii, et meile tuleks sisse rohkem väliskapitali. Kuidas ka adminstratiivne pool saaks soodustada väliskapitali tulemist," rääkis ta.

Reinsalu pakkus välja, et Eesti vajab konkurentsivõime nõukogu, mida juhiks peaminister.

Reinsalu märkis veel, et peaksime pidurdama seaduste muutmist. Eelmisel aastal oli tema sõnul töös 320 seaduse muutmise eelnõu. „See on turbotempo,“ tõdes Reinsalu. „See ei ole mõistlik.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2016, 10:21
Otsi:

Ava täpsem otsing