Äripäev • 1 juuli 2016

Nortal müüb ühe Eesti ärisuuna töötajatele

Tarkvaraarendaja Nortali kontor.  Foto: Eiko Kink

Nortal müüb ettevõtte ärisuuna juhile Marko Saviaugule ja veel kümmekonnale ärisuuna töötajatele ühe oma Eesti äriüksuse.

Müüdav üksus tegeleb tootmisprotsesside, tarneahela ja töökohtade automatiseerimisega ning planeerimislahenduste Stafflogic ja Staffic arendamisega, teatas Nortal. Müügitehingu tulemusena lähevad ostjale Leanest OÜle 1. juuli seisuga üle kõik Nortali tootmislahendustega tegeleva ärisuuna kohustused ja lepingud. Muu hulgas läheb uude ettevõttesse üle kümme Nortali ärisuuna töötajat. Tehingu hind jääb poolte kokkuleppel konfidentsiaalseks.

Nortali tegevjuht ja juhatuse liige Andre Krull sõnas tehingut kommenteerides, et tegu on ettevõtte jaoks loogilise ja orgaanilise sammuga, kuna Eestis tootmislahendustena tarnitavad projektid erinevad Nortali samalaadsetest projektidest eksportturgudel, killustades seetõttu tähelepanu ja hajutades fookust põhiärilt. Nortal jätkab tootmisettevõtete teenindamisega Skandinaavias ja Lähis-Idas. „Soovin heale kolleegile Markole ja teistele tublidele tiimikaaslastele edu äri kasvatamisel ning olen veendunud, et üleminek saab olema sujuv ja kliendid saavad jätkuvalt parima kvaliteediga teenust,“ ütles Krull.

Leanest  omanikud on äriühingu töötajad. Ettevõte tegeleb Eestis tootmise optimeerimise, tööjõu planeerimise ning tarkvaraarendusega. Leanest annab tööd 13 spetsialistile. 

Nortal AS on rahvusvaheline tarkvara- ning ärikonsultatsioonide ettevõte, mis keskendub e-valitsemisele, tervishoiule, telekommunikatsioonile, tööstusele ja logistikale. Ettevõtte käive 2015. aastal oli 45 miljonit eurot. Nortal teostab projekte ligi kahekümnes riigis ja annab tööd 550 spetsialistile.

Nortal on Krulli sõnul võtnud selge sihi tegeleda lisaks tarkvaraarendusele ka ärikonsultatsioonide suuna strateegilise arendamisega. „Suure ühiskondliku mõjuga projektid, millega me igapäevaselt tegeleme, ei hõlma vaid tarkvaraarendust. Nende edukaks rakendamiseks on vaja nii poliitilist valmidust, sobivat seadusandlikku keskkonda kui ka muutuste juhtimist," märkis Krull. Ta lisas, et Nortal näeb tulevikku kombineeritud teenuse pakkumises, olles oluliste ühiskondlike muudatuste juures nõustajatena ning aidates hinnata protsessi tervikuna, et leida optimaalne lahendus.

„Väärtustan Nortalis veedetud 11 aastat, kolleege ja kogemust kõrgelt. Uues ettevõttes jätkan meeskonnaga, kellel on pikk koostöötamise kogemus ning keda hindan selles valdkonnas Eestis parimate hulka. Esimesed kuud lähevad mõistagi sisseseadmiseks ning meie prioriteet on, et olemasolevad kliendid ja lepingud saaksid sujuvalt üle võetud ning teenindatud,“ ütles Leanest OÜ tegevjuht Marko Saviauk.

Saviauk mainis, et kuigi Eesti kogemus ei ole tööstuse automatiseerimise valdkonnas pikk, näeb ta Soome, Saksamaa ja teiste riikide näitel selles suurt kasvupotentsiaali. „Tehnoloogiline areng on jõudnud nii kaugele, et täna on võimalused juba sisuliselt piiritud, kuid olenevalt tootmis- ja tööstusvaldkonna spetsiifikast tuleb arusaadavalt hinnata lahenduste tasuvust,“ ütles Saviauk.

Hetkel kuum