Mari Mets • 6. juuli 2016 kell 14:00

Eesrindlik puitmajatootja läks põhja

Merwoodi, endise RPM Grupi juht ja asjutaja Enno Kuldkepp müüs puitmaju tootva firma 2013. aastal Redgate Capitalile.   Foto: Väinu Rozental

Mai lõpus kuulutas Tartu maakohus välja kokkupandavate puitmajade tootja pankroti, kuna äripartnerid jäid firmale talumatult palju võlgu.

Merwood, endise nimega RPM Grupp, kes tootis Elvas kokkupandavaid puitmaju, näiteks aiamaju ja saunu-suvilaid, ei jõudnud enam tänavu kevadest kuhjuvatele võlgadele vastu panna ning kuulutas pooleteise kuu eest välja pankroti.

Pankrotihaldur Indrek Lepsoo teatel on praeguseks oma nõuded esitanud 25 võlausaldajat kokku ligi 1,06 miljoni euro ulatuses. Lisaks sellele on esitanud oma nõuded 36 endist töötajat. Nõudeid Merwoodi vastu saab esitada kuni 24.juulini.

Merwoodi viimane juhatuse liige Matis Põdersoo selgitas, et pankrot tuli välja kuulutada, kuna paljud kliendid jätsid tähtajaks arved tasumata.

Norra võlad

„Kliendid hakkasid meiega minu hinnangul pahatahtlikult vaidlema, suured summad jäid Norrasse kinni. Samas oli siis ka talveperiood, meil ei tulnud piisavalt uusi tellimusi peale,“ märkis Põdersoo. Ta lisas, et ettevõte oli olnud juba pikka aega väga raskes olukorras.

„Kahjuks taak, mis selle ettevõttega kaasas oli, osutus liiga suureks, et sellest jagu saada. Asjad olid keerulised juba siis, kui mina selle ettevõttega 2013. aastal liitusin,“ tõdes ta.

Merwoodi viimase, 2015. aasta septembris esitatud majandusaruande järgi oli firma käive 2,6 miljonit ja kahjum 0,013 miljonit eurot.

Ambitsioonikas eksportija

Äripäev on varem kirjutanud, et Enno Kuldkepi asutatud ja pikka aega juhitud Elva firma eksportis oma tippajal 2003–2004. aastal pea poole oma toodangust. Nad olid puidusektoris ka üks esimesi ettevõtteid, kes alustas 1997. aastal ekspordiga Jaapanisse, alguses aiamajad, hiljem eritellimusel palkmajad. 2011. aastal alustas firma 100 suvemajaga ka eksporti Hiina.

Aastal 2013 ostis RPMi suurosalusega Kuldkepilt ja väiksematelt omanikelt ära Redgate Capital. Toona oli firmas 50 töötajat ja käive 2 miljonit eurot, kuid nii käive kui kasum olid vähenenud.

„Olime üks esimesi palkmajatootjaid taasiseseisvunud Eestis ja laienesime seoses nõudluse kasvuga varsti ka elementmajade sektorisse. Usun, et uutel omanikel on uuenduslikke ideid ja energiat, et ettevõte sellelt baasilt taas kasvule viia,“ rääkis Kuldkepp toona.

Hetkel kuum