Merkel: Brexit on vältimatu

11. juuli 2016, 08:43
Saksamaa kantsler Angela Merkel
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160711/NEWS/160719995/AR/0/AR-160719995.jpg

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel teatas, et Brexit on vältimatu ning Suurbritannia uue peaministri ülesanne on riik Euroopa Liidust välja viia.

“Mina näen asja selliselt, et otsus on langetatud,” ütles Merkel Saksa telekanalile ZDF eile antud intervjuus. Ta lisas, et Suurbritannia jaoks on järgmine samm saada uus peaminister ning seejärel rakendada juba Lissaboni lepingu artiklit 50, mis tähendaks riigi liidust lahkumise protsessi algust.

Merkel lisas, et tema eelistab tegutseda realistlikus olukorras ning eeldab, et artikkel 50 läheb ka käiku ning Suurbritannia tõepoolest lahkub Euroopa Liidust. Ta lisas, et britid peavad kindlasti enne sisse andma nii-öelda lahutuspaberid, kui hakkavad pidama kõnelusi selle üle, missuguseks kujunevad Euroopa Liidu ja Suurbritannia edasised suhted.

Merkel lisas, et Suurbritannia ülesanne on Euroopa Liidust lahkumist eest vedada. “Britid olid need, kes referendumi korraldasid, mitte meie. Seega ei saa ma aru, miks oleme meie need, kellel peab plaan olema,” viitas Merkel ning märkis, et Euroopa Liidul on niigi palju probleeme, millega tegeleda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. July 2016, 08:43
Otsi:

Ava täpsem otsing