EL kehtestab Hispaaniale ja Portugalile sanktsioonid

12. juuli 2016, 18:30
Euroala ministrite kohtumine.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160712/NEWS/160719936/AR/0/Euroala-ministrite-kohtumine.

Euroopa Liidu rahandusministrid otsustasid tänasel kohtumisel toetada Hispaania ja Portugali vastaseid sanktsioone, vahendab CNBC.

Nimelt pole kõne all olevad riigid suutnud oma eelarvedefitsiiti kontrolli all hoida. „Nõukogu leidis, et Portugal ja Hispaania pole eelarvepuudujäägi leevendamiseks midagi ette võtnud. Nõukogu otsusega kaasnevad sanktsioonid,“ teatas Euroopa Nõukogu oma tänases avalduses.

Otsus tuli pärast ELi majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu (Ecofin) istungit. Nõukogus on Euroopa Liidu liikmesriikide rahandus- ja majandusminstrid. Tänasel kohtumisel osales ka Eesti rahandusminister Sven Sester.

Täna arutati selle üle, kas EL peaks Hispaaniat ja Portugali eelarvereeglite rikkumise eest sanktsioneerima. Nimelt ei tohi euroala riikide eelarve puudujääk olla üle 3 protsendi SKP-st. Nii Hispaania kui ka Portugal pole seda nõudmist suutnud täita.

Täitevvõimu teostaval Euroopa Komisjonil on nüüd 20 päeva aega, et teatada, kas trahve peaks määrama või mitte.

„Need trahvid peaksid olema 0,2 protsenti SKP-st. Samas on Portugalil ja Hispaanial õigus 10 päeva jooksul taotleda trahvimäärade alandamist,“ teatas nõukogu oma avalduses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. July 2016, 16:49
Otsi:

Ava täpsem otsing