Äripäev • 20. juuli 2016 kell 12:08

Hasartmängijast raamatupidaja lüpsis klientidelt 1,3 miljonit

Hasartmängijast raamatupidaja lüpsis klientidelt 1,3 miljonit.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Esmaspäeval pidasid keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo uurijad kinni raamatupidaja, keda on alust kahtlustada üle miljoni euro omastamises oma klientidelt.

Uute kuritegude ärahoidmiseks taotles prokuratuur täna 52aastase naise vahistamist eeluurimise ajaks, mille kohus ka rahuldas, teatasid politseiamet ning maksu- ja tolliamet.

Kriminaalasja uurimise käigus seni kogutud info annab alust arvata, et kahtlustatav on aastate jooksul põhjustanud kahju mitmekümnele ettevõttele ning summa, mille naine enda arvele kandis, ulatub 1,3 miljoni euroni. Pangaväljavõtetelt ilmneb, et enamus omastatud rahast on kuriteos kahtlustatav kulutanud hasartmängudele ning igapäevastele väljaminekutele.

Majanduskuritegude büroo menetlustalituse juhi Ülav Kalfi sõnul kasutas naine ära oma klientide heausklikkust. „Raamatupidaja tegi pika aja vältel talle oma rahaasjad usaldanud ettevõtete pangakontodelt ülekandeid maksu- ja tolliametile, aga märkis ülekandesse tema endaga seotud ettevõtte viitenumbri. Nii jõudis raha hoopis selle ettevõtte ettemaksukontole ja sealt edasi raamatupidaja isiklikule pangakontole,“ selgitas Kalf.

Uurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei ning seda juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Hetkel kuum