Äripäev • 21. juuli 2016 kell 8:23

Eesti pensionär sörgib sabas

Pensionär Tallinnas  Foto: Raul Mee

Maailma rikaste ja arenevate riikide võrdluses jääb Eesti pensionile minemisel sabassörkijaks, selgub värskest Prantsuse panga Natixis uuringust, vahendab Kommersant.

Prantsuse pank võrdles, kui soodne on pensionile minna IMF reitingu 43 arenenud majandusega riigis. Indeksis võeti arvesse eluiga, riigi kulusid tervishoiule, pensionisüsteemi arengut, ligipääsetavust ja tulusust, tulumaksu, riigivõlga, SKPd elaniku kohta, töötuse taset ning sissetulekute jaotumise võrdsust elanikkonna hulgas.

Selgus, et pensionile on kõige parem minna Euroopas, kuid ükski tippudest ei kuulu Euroopa Liitu. Esikolmiku moodustavad Norra, Šveits ja Island. Parim Euroopa Liidu riik on Rootsi, mis on viiendal kohal kohe pärast Uus-Meremaad. Kuues on Austraalia ja seitsmes Saksamaa. Võrdluseks USA on 14. kohal ja Venemaa 40nes, vahetult Türgi järel. Venemaast tahapoole ehk nimekirja lõppu jäävad Brasiilia, Kreeka ja India.

Eesti on samas reitingus 27. kohal, Läti 30. ja Leedu 32.

Eile kirjutas Äripäev, et pensionäride arv Eestis kasvab hüppeliselt. Kümne aastaga on Eesti pensionäride arv kasvanud ühtekokku 10,5 protsenti, kusjuures lõviosa sellest kasvust annavad töövõimetuspensionärid, kelle arv läheneb hoogsalt 100 000-le.

Hetkel kuum