Mitmes Euroopa riigis ostavad elanikud rohkem relvi ja enesekaitsevarustust, et terroristide ja kurjategijate eest kaitstud olla, vahendab CNBC.
Relvalubade taotlemine on hoogu saanud näiteks
Šveitsis, Austrias ja Tšehhis.
Saksamaal ei ole tulirelvade omamine kasvanud, aga inimesed ostavad rohkem enesekaitsevahendeid. Näiteks on paukpadrunitega relvade ja pipragaasi omamine on kasvanud 50 protsenti.
Keegi pole uurinud, miks elanikud relvastuvad, samas eeldatakse, et põhjus peitub Pariisis, Brüsselis, Nice’is ja Münchenis toimunud rünnakutes. „Ametlikku seletust ei ole, aga üldiselt on näha seost terrorirünnakutega,“ ütles Šveitsi politsei pressiesindaja Hanspeter Kruesi.
Euroopa ametivõimud ei julgusta kodanikke relvi ostma ning Euroopa riikides on üldjuhul relvaomanikke vähe ning kontroll relvamüügi üle suur.
Tšehhi president Milos Zeman ütles pärast Müncheni rünnakut, kus sai surma üheksa inimest, et kodanikud peaksid olema võimelised end kaitsma.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.