Ave Lepik • 26. august 2016 kell 13:30

Soome toll avastas narko-siiditee

Soomes tabatud narkoärikad müüsid ka LSD-marke.  Foto: Soome tolli FB

Soome tolliteenistus jõudis jälile kuritegelikule rühmitusele, mis tegeles narkootikumide müügiga kinnises netivõrgus Tor. Keskkond, kus narkot müüdi, kannab nime Siiditee.

Rühmitus reklaamis ennast Toris Soome suurima veebinarkopoena. Poodi turundati 2014. aastal tasuta LSD-„markidega“, mida potentsiaalsetele klientidele saadeti.

Narkokauplemise organiseerijatena on kahtluse all kolm soomlast vanuses 30 ringis. Tolli arvestuse järgi on need tegelased riiki toonud üle 40 kilo pulbrilisi narkoaineid, 40 000 ecstasy tabletti, 30 000 LSD-„marki“, aga ka erinevaid partiisid nn disaini-narkootikume. Netis müüdud narkoainete summa jääb 2 miljoni euro juurde. Ostude eest tasumiseks kasutati virtuaalraha bitcoin, ostud toimetati klientideni postiga, vahel kasutati ka peidupaiku looduses, näiteks linnupesakaste. Tolli andmeil toodi kaupa Saksamaalt ja Hollandist.

Soome toll tabas seltskonna aprillis Turu lähedalt ning nende juurest leiti 15 kilo narkootilisi aineid, mille hind mustal turul oleks kokku 1,1 miljonit eurot. Tegemist oli eriti ohtlikuks peetavate narkootikumidega, mis stimuleerivad kesknärvisüsteemi ja põhjustavad hallutsinatsioone. Lisaks konfiskeeris toll eriti puhast metamfetamiini, mis on Soomes väga haruldane. Samuti võeti kahtlusalustelt ära sularaha, bitcoine ja muud vara miljoni euro väärtuses.

Asja uurimisel tegi Soome toll koostööd Hollandi, USA, Saksa ja Läti ametivendadega.

Hetkel kuum