Äripäev • 14. september 2016 kell 9:15

Putini lennusalga boss pandi koduaresti

Vladimir Putin sisenemas Venemaa presidendi erilennukisse Rossija.  Foto: epa

Moskva linnakohus mõistis kuni 6. novembrini koduaresti riiklike erilendude meeskonna Rossija peadirektori Jaroslav Odintsevi, keda süüdistatakse võimu kuritarvitamises. Kriminaalasi on Venemaa uurimiskomitee laual.

RIA Novosti vahendas, et Odintsev lükkas ümber kõik süüdistused, mille järgi ta olevat oma tegevuse ja Rossija hangetega riigile rahalist kahju tekitanud.

Erilennusalk Rossija kuulub presidendi kantselei haldusalasse, see teenindab kõrgeid riigijuhte, presidenti, peaministrit, duuma ja föderatsiooninõukogu esindajaid, peaprokuröri, uurimiskomitee ja siseministeeriumi juhte, ülemkohtu esindajaid. Rossija kodubaas on Moskvas Vnukovo lennuväljal eriterminalis. Selle aasta juuli seisuga oli Rossija arvel 63 lennumasinat. Odintsev juhib meeskonda 2014. aastast.

Kevadel kirjutas Vene majandusväljaanne Kommersant, et juba on alustatud uurimist Rossija hankejuhi Igor Kovalenko, konkursikomisjoni liikme Dmitri Pozdnjakovi ja insener Sergei Tšernuhhini suhtes. Neid süüdistati 16 miljoni rubla suuruses pettuses (ligi 220 000 eurot), kui nad riiklikus lepingus kergitasid lennukite remondihinda. Süüdistatavate advokaadid on hinnapettuse ümber lükanud. Tänaseks pole teada, kui kaugel on selle asja uurimine, märkis Kommersant.

Hetkel kuum