Mait Kraun • 19. september 2016 kell 18:30

Belgias avati õlle vedamiseks mõeldud torujuhe

Halve Maani pruulikoda  Foto: Halve Maan/Facebook

Belgia linnas Brügges avati eelmisel nädalal maailma esimene õlle transportimiseks mõeldud torujuhe, kirjutab CNN Money.

Kahe miili pikkune torujuhe ühendab ajaloolise linna keskel asuva Halve Maani pruulikoda ja äärelinna villimistehast.

Tegemist on vägagi praktilise lahendusega, arvestades, milline peavalu on veoautodega kitsas ja liiklustihedas linnas sõita, ütles pruulikoda.

Brügge vanalinn on ka UNESCO maailmapärandi nimekirjas. 

Halve Maani pruulikoda on Brügge kesklinnas tegutsenud juba viimased 500 aastat. Halve Maan on Belgia üks kiiremini kasvavaid pruulikodasid ning liiklus, mida veoautodega tekitati, muutus kohutavaks. Saadi aru, et on vaja mingit muud lahendust. Torujuhe tähendab, et pruulikoda saab oma ajaloolise asukoha alles jätta. Viimane veoauto lahkus pruulikojast eelmisel nädalal, teatas Halve Maan.

Torujuhet finantseeriti osaliselt ka ühisrahastuskampaania kaudu, millega koguti 300 000 eurot. Projektile kulus 4 miljonit eurot. Torujuhe on 3276 meetri pikkune ning asetseb kuni 34 meetri sügavusel. Iga tund voolab torujuhtmest läbi 4000 liitrit (12 000 pudelit) õlut. Toru on varustatud uudse tehnoloogiaga, mis aitab tagada õlle kvaliteedi. Sellel on ka puhastussüsteem, mis aitab püsida puhtana.

Hetkel kuum