Ammas: Kallase ähvardused on väljapressimine

Andres Ammas ei usu, et Kallas ue erakonna teeb  Foto: Scanpix/Postimees
Kaisa Gabral • 14. oktoober 2016 kell 9:35

Eesti Vabaerakonna fraktsiooni aseesimehe Andres Ammase sõnul pole väga usutav, et Siim Kallas uue erakonna teeb, ja tema ähvardused peaksid pigem hirmutama.

„Minu arvates ei ole kuigi usutav, et Siim Kallas läheb ja teeb uue erakonna. Esiteks, Reformierakonna ellujäämisinstinkt on tugev ja soov valitseda valitsemise pärast on väga suur. Teiseks ei ole Eesti poliitmaastikul reaalset vajadust uue Reformierakonna järele,“ märkis Ammas ja lisas, et Eesti poliitika vajab rohkem koosmeelt, ühisosa otsimist, aga Siim Kallas on poliitikuna väga polariseeriv, mitte ühendav ja kaasav.

„Kallase kaudsed ähvardused luua uus erakond on pigem väljapressimine, mis peaks Rosimannust ja Rõivast hirmutama. Kõik see võib lõppeda nii, et Kallas saab uue olulise ameti või mingit muud hüve,“ seletas Ammas.

Poliitiline seisak Reformierakonnas on Ammase sõnul jõudnud faasi, kus ühed enam ei oskagi teha poliitikat teistmoodi kui seni, teised aga ei suuda oma uusi ideid erakonnas maha müüa. „Kummaline on, et uusi ideid pakuvad välja pigem staažikad liberaalid Kallas või Lang, mitte noorema põlvkonna reformierakondlased,“ nentis Ammas.

Tema sõnul peegeldub Reformierakonna seisak otseselt ka Eesti juhtmises. „Kõik selle erakonna püüdlused on suunatud võimu kinnistamisele ja üldised huvid jäävad tihti tagaplaanile. Hoiak on vale: peaminister Rõivas soovib „peenhäälestada“, ettevõtja Olari Taal märgib õigusega, et Eestis pole asju, mida ei saaks teha paremini,“ lisas Ammas.

Reformierakonna asutaja ja poliitik Siim Kallas märkis intervjuus Äripäevale, et kaalub uue partei loomise plusse ja miinuseid. Kallas lisas, et alati on võimalus hakata tegelema ka hoopis millegi muuga.

Hetkel kuum