Äripäev • 14. oktoober 2016 kell 7:01

Reformierakonna vastulöök Kallasele

Reformerakonna peasekretär Reimo Nebokat  Foto: Eero Vabamägi/Postimees/Scanpix

Reformierakond saatis pressiteate, kus erakonna peasekretär Reimo Nebokat soovitab kibestunud Kallasel aja maha võtta.

Nebokat märkis, et Reformierakond toetas Siim Kallast nii riigikogus kui ka valimiskogus, kus Kallas sai parima tulemuse. "Seetõttu on kummaline tema tänaseid väljaütlemisi lugeda," ütles Nebokat.

"Mõistan inimlikult, et Siim Kallas on kibestunud, et ta ei saanud presidendiks. Ütleme siis nii, nagu asjad on - see oleks olnud võimalik vaid Edgar Savisaare juhitava Keskerakonnaga koostöös," teatas Nebokat. Ta meenutas, et erakond on Savisaarega koostöö välistanud 2007. aastast, kui Keskerakonna esimees tegi Pronksiööl oma valiku ja see ei olnud Eesti-meelne.

"Aga ometigi ihaldab pidevalt keegi seda sõprust Kremli-meelsuse esindajaga. Nimetades seda seejuures rahulolematuseks erakonna juhtimisega. See ongi see põhiline erimeelsus, pole ju ammu saladus, et Siim Kallas, Rein Lang ja mõned veel on Hundisilmal külalised olnud," ütles Nebokat ning rõhutas, et erakond seda ei poolda ja nii ka jääb.

"Kui Siim sellega rahul ei ole või on pettunud Eesti rahva või valijameeste otsuses, siis soovitan tal kindlasti aja maha võtta, sest kibestumisega saab sündida vaid halbu asju ja ebaõnnestunud ütlemisi."

Hetkel kuum