Äripäev • 20 oktoober 2016

Tootjahinnaindeks tõusis

Tootjahinnaindeksit mõjutas septembris keskmisest enam hinnatõus elektrienergia ja gaasi tootmises.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli septembris võrreldes augustiga 0,1% ja võrreldes eelmise aasta septembriga -0,9%, teatab statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas septembris eelmise kuuga võrreldes keskmisest enam hinnatõus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, kemikaalide tootmises ning mootorsõidukite osade ja lisaseadmete tootmises, samuti hinnalangus toiduainete, puittoodete ja metalltoodete tootmises.

Mulluse septembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, mäetööstuses ning puittoodete tootmises, samuti hinnatõus elektroonikaseadmete ja kütteõlide tootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli septembris võrreldes augustiga 0,2% ja võrreldes 2015. aasta septembriga 0,7%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis septembris keskmisest enam elektrienergia, mootorsõidukite osade ja lisaseadmete ning farmaatsiatoodete hind, samas langes keemiatoodete, jookide ja ehitusmaterjali hind.

Impordihinnaindeksi muutus oli septembris võrreldes augustiga 0,6% ja võrreldes 2015. aasta septembriga -0,3%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis septembris keskmisest enam naftasaaduste, elektrienergia ja jalatsite ning nahktoodete hind, langes ehitusmaterjali, väärisesemete ning muude toodete hind.

Hetkel kuum