Äripäev • 20 oktoober 2016

Töötukassa seletas lahti oma jabura toolihanke

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel  Foto: Raul Mee

Eile kirjutas Äripäeva teemaveeb Logistikauudised.ee töötukassa hankest, millega otsiti ettevõtjat, kes transpordiks ühe tooli Pärnust Mulgimaale. Töötukassa põhjendusel puudub neil halduspersonal ja seetõttu tuligi korraldada selline hange.

"Tegemist on erivajadusega kliendi tarbeks kohandatud kontoritooliga, mille kasutamise üks klient lõpetas ja tool anti kasutada uuele kliendile teises maakonnas. Kahe töötukassa maakondliku osakonna vahel tooli transportimiseks võeti vastavalt Euroopa Sotsiaalfondi reeglitele kolm hinnapakkumist. Töötukassa maakondlikes osakondade ei tööta halduspersonali, seetõttu ostetakse transporditeenus sisse," selgitas töötukassa täna oma Facebooki-leheküljel.

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel kommenteeris Postimehele, et kui töötukassa inimene oleks läinud seda ise viima, oleks kulu olnud suurem. "Ja ma arvan, et selle jaoks transpordifirmad ju olemas ongi," rõhutas ta.Sobiv pakkumine on nüüdseks ka saadud: Cargobus toimetab või on juba toimetanud kuulsust kogunud tooli 12 euroga Pärnust Viljandimaale. "Ma arvan, et 12 euro eest on see väga otstarbekas," leidis Paavel.

Äripäeva teemaveeb Logistikauudised.ee kirjutas eile, et töötukassa kuulutas välja hinnapakkumisvooru, mille käigus soovib leida vedajat kontoritooli transportimiseks töötukassa Pärnu linna osakonnast Kõo külla Viljandimaale. Konkursil osalejatele esitatud nõuete kohaselt pidi ettevõte olema valmis töötooli transportima ühest piirkonnast teise kolme tööpäeva jooksul alates tellimise hetkest.

Lisaks märgiti, et teenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale" alusel.Cargobusi esindaja ütles eile kommentaaris Logistikauudistele, et teenuse hinnanguline maksumus on 5-10 eurot, millele lisandub käibemaks.

Hetkel kuum