Äripäev • 24. november 2016 kell 10:30

Savisaar saab parteist palka 3500 eurot kuus

Edgar Savisaar mullu taasiseseisvumispäeva kontserdil.  Foto: Andras Kralla

Keskerakond on valmis endisele esimehele Edgar Savisaarele maksma 3500eurost brutokuupalka ja katma tema õigusabikulusid, kuid selleks on vaja temaga kohtuda ja saada selleks nõusolek.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas täpsustas täna valitsuse pressikonverentsil, et käsitleb seda kui töölepingut, mis on vaja allkirjastada. Leppe sisuks on, et Savisaar peab nõuannetega erakonda toetama. Eilses ETV saates „Pealtnägija“ ütles Ratas, et lepingu sõlmimisel on takistuseks see, et ta pole saanud Savisaarega kontakti, ei telefoni teel ega nelja silma all.

Savisaar postitas täna vastuseks Facebooki: "Hädaldamine selle üle, et Ratas ei suuda mind kuidagi üles leida, ei ole tõsiseltvõetav. Iga päev kohtun ma inimestega nii Tallinnas kui ka Hundisilmal ning kui Ratas ei suuda mind leida, siis ta otsib valest kohast. Soovin Sulle, Jüri, edu uues ametis!"

Keskerakond vahendas oma pressiteates, et Savisaarega seotud kulutustega on partei 2017. aasta eelarve projektis arvestanud, nende mahu otsustab erakonna juhatus. Eelarve tuleb arutlusele erakonna juhatuses detsembris.

Eilses „Pealtnägijas“ ütles Ratas, et partei tasub Savisaare autorenti, autojuhi palgatasu ja kütusekulu, kuid peatatud on advokaaditasud. Keskerakonna büroo selgitas pressiteates, et kuna erakonna 2016. aasta eelarves ette nähtud õigusabi kulude summa on kulutatud, siis on peatatud kõik õigusabi tellimused aasta lõpuni. Savisaare õigusabikulude tasumise uuel aastal otsustab erakonna juhatus eelarvet arutades.

Keskerakonna juhatus on juba otsustanud selle, et Savisaarele jätkatakse palga maksmist brutotasus 3500 eurot.

Hetkel kuum