Äripäev • 8. detsember 2016 kell 6:02

Ratas pakub uueks maaeluministriks Tarmo Tamme

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Tarmo Tamm  Foto: Postimees/Scanpix

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas teeb Keskerakonna juhatusele ettepaneku kinnitada maaeluministri kandidaadiks riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Tarmo Tamm.

„Tarmo Tamm on ennast tõestanud mitmel rindel. Ta on pikalt töötanud põllumajanduse valdkonnas, juhtinud kuus aastat Põlva valda ning kaksteist aastat Põlva linna. Samuti on tal kogemust kahes riigikogu koosseisus,“ selgitas Ratas pressiteate vahendusel. „Olen konsulteerinud paljude erakonnakaaslaste ja maaelu valdkonna inimestega, kes on avaldanud toetust Tarmo Tamme esitamiseks ministri ametikohale.“

Tamm teatas, et võtab väljakutse vastu, sest Eesti maaelu on talle südamelähedane valdkond. „Olen oma teadlikust elust üle poole maal elanud ja põllumajanduse valdkonnas töötanud. Eesti maaelu vajab tõsist tööd ja panustamist ning olen valmis sellele täielikult pühenduma,“ lausus Tamm.

Tarmo Tamm on lõpetanud Tihemetsa Sovhoostehnikumi mehhaniseerimise erialal ning Eesti Maaülikooli agraarökonomisti erialal. Tamm töötas 1976-1993 Põlva Agro töökoja juhatajana, 1993-1999 Põlva vallavanemana, 1999-2011 Põlva linnapeana ning kuulub alates 2011. aastast Riigikogusse.

Keskerakonna juhatus koguneb täna kell 17.00 Keskerakonna peabüroos Toompeal.

Hetkel kuum