Ettevõtja sai aumärgist kuuldes šoki

Antsla-Inno juht Taimi Hillak koos teiste mööblitootjate liidu juhatuse liikmega.  Foto: Mööblitootjate Liit
Kaisa Gabral • 9. veebruar 2017 kell 8:17

Presidendilt ettevõtluse edendamise eest teenetemärgi saav mööblitööstuses tegutsev ettevõtja Taimi Hillak jäi uudist kuuldes mõneks ajaks vaikseks ja siis hüüatas: "See on nii suur üllatus!"

„Aitäh, see on nii suur üllatus,“ lausub Hillak telefonis, kui kuuleb, et pälvib presidendilt teenetemärgi. Ta peab väikese pausi. Mõtleb. Vaikib edasi. Peale pikka pausi ohkab – ja see on rõõmus ohe.

Küsimusele, kas tal on hetk aega rääkida, vastab Hillak naerma puhkedes: “Ikka saan! See kõik tuli nii äkki lihtsalt! Meie firma sai möödunud aastal 20 aastat vanaks ja mina olen meie firma üks asutajatest (Antsla-Inno AS – toim). Selle ettevõttega ma olen tegelenud selle sünnist saati. Ja meie teine firma Sanwood on sama juhtkonnaga – iga päev käin kahe firma vahet,“ räägib Hillak. Tema hääl väriseb ja pakatab kuuldavalt rõõmust. 

„Kõige tähtsam on see, et meie firmad täna elavad ja me ei näe takistust, miks nad ei peaks edasi elama. See on väga suur asi ajal, kui paljud firmad hääbuvad,“ räägib Hillak

Ka Antsla-Inno kuulub Soome kontserni ja Soomes on palju firmasid läinud pankrotti. „Mul on hea meel, et meie kontsernil ja meil läheb normaalselt. Paremini võiks alati minna,“ lausub Hillak.

Ta lisab, et tegelikult ei ole tema ettevõtte tegevjuht ning et järgmise kõne teeb ta ilmselt juhile Ari Juhani Lustilale. „Mina pole üldsegi ju tegevjuht - see ongi üllatus. Ta just äsja helistas mulle, tema on Stockholmis ja mina Tallinnas. Helistan talle kohe,“ lausub Hillak.

„Muidugi mul on siiralt hea meel – 20 aastat – kõik aastad ei ole olnud ühesugused ja tööd on tehtud palju! See on suur au,“ räägib Hillak.

Tänavu saab presidendilt teenetemärgi kolm ettevõtjat. Eelmine president andis mullu aumärgi 11 ettevõtjale. Hillak ei oska neid numbreid kuidagi kommenteerida või sellest midagi välja lugeda. „Ma ei oska öelda, ma ei usu, et seal laua peal olid vaid 2-3 ettevõtjat. See on erakordselt suur tunnustus,“ lisab Hillak.

Vaata siit kõiki aumärgi saajaid.

Hetkel kuum