Äripäev • 21 veebruar 2017

Täna sõelutakse välja kolm ERRi juhi kandidaati

ETV maja koridor.  Foto: Andras Kralla

Esmaspäeva südaööks laekus rahvusringhäälingu juhi konkursile kaheksa kandidaadi avaldust, kinnitas rahvusringhäälingu nõukogu esimees Agu Uudelepp ERRi teleuudistele.

ERRile on kandideerimist kinnitanud Eesti Lihatööstuse juht ja ERRi nõukogu liige Mart Luik, endine Postimehe juhatuse esimees Erik Roose, Eesti Ekspressi endine peatoimetaja Allar Tankler, endine Õhtulehe juhatuse esimees Kristjan Mauer, Tallinna linnavalitsuse avalike suhete direktor Ain Saarna, Tartu ülikooli ajakirjandusõppejõud Maarja Lõhmus ning endine teleajakirjanik ja munitsipaalametnik Juhan Hindov.

Ametlikult kinnitamata andmetel on kaheksas kandideerija olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles, kellega ERRil ei õnnestunud täna ühendust saada.

Uudelepp ütles ERRi raadiouudistele, et täna sõelub nõukogu välja need kolm kandidaati, kelle hulgast rahvusringhäälingule juhatuse esimees valitakse. "Avalduse esitanud inimeste hulgas on ka inimesi, kelle nimega meedias varem spekuleeritud ei ole," märkis ta.

Rahvusringhäälingu juhiks saamiseks on vaja kümneliikmelise nõukogu vähemalt seitsme liikme toetus. Uus ERRi juhatuse esimees peab ametisse asuma hiljemalt 1. juunil ning tema ametiaeg kestab 2022. aastani.

Hetkel kuum