Äripäev • 20. aprill 2017 kell 6:24

Riik: turgutame ettevõtlust 160 miljoniga

Riik arvestab ettevõtluse arendamise rahaks ka linnahalli renoveerimise.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Valitsus teatas, et leppis kokku 2018–2020 riigieelarve strateegia raames panustada ettevõtluse ja IT-valdkondade arendamiseks ligi 160 miljonit eurot.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium käivitab e-Eesti võimestamise programmi, mille eesmärk on IKT-sektori ja digimajanduse hoogustamine. Programmi kogumaht on 28 miljonit eurot ning selle raames alustatakse tööd „2000 IT-spetsi“, tööstuse digipöörde ja IKT-oskuste edendamise projektidega. Jätkatakse ka e-residentsuse programmi laiendamist. Kiire interneti üle-eestiliselt kättesaadavaks tegemisse suunatakse 20 miljonit eurot. Ettevõtete liitumist tehnovõrkudega toetatakse 10 miljoni euroga.

Valitsus on ettevõtluse turgutamise alla arvanud ka riikliku elamufondi arendamise üürielamute programmiga 60 miljoni euro eest. Samuti 40 miljoni euro suuruse investeeringu Tallinna Linnahalli rekonstrueerimiseks rahvusvaheliseks konverentsikeskuseks.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo kommenteeris, et plaan on keskenduda ettevõtluse toetamisele väljaspool suurlinnu, suunates raha internetiühenduste loomisse, toetades taristuvõrkudega liitumist ning arendades riiklikku elamufondi. Järgmiste aastate fookuses on Palo sõnul töökohtade loomine väljaspoole suurlinnu - iga loodud töökoht tähendab maksutulu, mida saab omakorda investeerida inimeste ja riigi arengusse.

Hetkel kuum