Läinud nädalal teatas Baltic Workboatsi omanik Margus Vanaselja juhatuse liikmele David O’Brockile, et ettevõtte praeguses arengufaasis ei ole O’Brock ikkagi see inimene, keda nad vajavad, kirjutab Saarte Hääl.
- David O'Brock. Foto: Andres Haabu
infopank
Vaata tausta Infopangast:
Vanaseljat väljaandel kommentaariks tabada ei õnnestunud. Ameeriklase jaoks aga tuli teade kui välk selgest taevast. “Olen 47 aastat vana ja ei ole kunagi varem kuskilt kinga saanud… Kuid eks seegi on kogemus ja õpin ka sellest midagi,”
tunnistas ta Saarte Häälele.
Pikaajalise tippjuhina mõistab O’Brock, et erafirmas ei olegi vaja töölepingu lõpetamiseks ülearu palju põhjusi välja käia. Kuid töötuks jäämine tuli talle ikkagi ootamatult,
kirjutab Saarte Hääl. “Tavaliselt kui inimene on just uuele tööle läinud, siis jätavad teda mõneks ajaks rahule ka
head hunter’id (nn talendikütid – ingl k),” kõneles ta. Arvestades siinse turu väiksust, ei usu O’Brock, et keegi teda vastu suve värbama hakkaks. Kui kellelgi talle aga uut töökohta pakkuda on, kaalub ta seda kindlasti hea meelega.
Kauaaegne haruldaste muldmetallide tehase Molycorp Silmet juht David O’Brock asus BWB tööle tänavu jaanuaris, tema töö oli uute turgude leidmine.
O’Brock on sündinud, kasvanud ja kõrghariduse omandanud USA-s Ohios. 1994. aastal tuli ta vahetusprogrammi kaudu Eestisse ja elas selle raames põgusalt ka Saaremaal. 1999. aastal kutsuti ta Silmetisse müüki ohjama ja vahepeal töötas ta mõne aasta ka Viru Keemia Grupis, kuid 2007. aastast võttis ta taas üle Silmeti müügi ning seejärel juba kogu ettevõtte juhtimise.
Seotud lood
Lisatud interaktiivne kaart Läänemereriikide tänase olukorraga töötuskindlustussüsteemis
Täna näib mõeldamatu tegutseda ja töötada riigis, kus puudub töötukassa ning töötuskindlustus. Ometi kaheldi veel paar aastakümmet tagasi Eestis sotsiaalsüsteemi rajama asudes selle vajalikkuses sügavalt. Veenmist, et tegu on tõesti olulise asjaga, oli selle algatajatel omajagu.