Äripäev • 3. juuli 2017 kell 8:22

Tuntud analüütik Ruta Arumäe hakkab õppejõuks

Ruta Arumäe.  Foto: Raul Mee

Endine SEB panga majandusanalüütik ja peaminister Taavi Rõivase majandusnõunik Ruta Arumäe hakkab majandusteooriat õpetama.

"Olen nüüd mõnda aega tegutsenud ettevõtjana ning tunnen, et taas on aeg ühiskonnale midagi tagasi anda," ütles Arumäe pressiteate vahendusel. "Minu huvi on alati olnud majanduse suur pilt ja pean tähtsaks, et Eesti uus põlvkond juhte ja ettevõtjaid oskaks mõista, kuidas süsteem nende ümber toimib. Silmaringiga juhid viivad Eestit edasi," ütles Arumäe.

Lektor Arumäe loenguid kuulevad alates septembrist Ettevõtluskõrgkooli Mainor Tallinna ja Tartu õppekeskuse tudengid. Samuti plaanib Ruta Arumäe taas hakata aktiivsemalt kaasa rääkima ühiskondlikus arutelus Eesti majanduse seisu ja tuleviku üle.

"Makrokeskkond meie ümber on pidevalt kiires muutumises. Edukate otsuste langetamiseks nii ettevõtete kui ka valitsuse tasandil tuleb pidevalt arvestada ka laiemat vaadet majandusele. Soovin anda enda panuse majandusteemalisse debatti läbi laiema makromajandusliku pilgu," rääkis Arumäe.

Ruta Arumäe töötas aastatel 2003-2015 SEB Panga ja SEB investeerimisfondide makroanalüütikuna. 2015. aastal töötas Arumäe tollase peaministri Taavi Rõivase nõunikuna. Ruta Arumäel on Tartu Ülikooli majandusteaduse magistrikraad.

Hetkel kuum