Kadri Põlendik • 9. august 2017 kell 14:45

Äripäeva raadio alustab 4. septembril

Foto: Shutterstock

Alates 4. septembrist hakkab tööle Äripäeva raadiojaam, mida kuuleb Tallinnas ja Harjumaal sagedusel 92,4 MHz. Raadio projekti veab Trio LSL Raadiogrupi kunagine juht Priit Jõgi.

Üldjoontes on raadioprogramm paigas, detailidega veel tegeletakse. Eetrisse jõuavad hommikuprogramm, hulk jutusaateid, vahele uudiseid ja muusikat. Kavasse jõuavad ka veebiraadio "Äripäev Eetris" parimad palad, mis on seni ilmunud Äripäeva veebis podcast'idena.

Aastaid Trio LSL Raadiogrupis töötanud Priit Jõgi ütles, et raadiojaama tehakse Äripäeva sihtrühmale ja koos nendega. "Plaanis on teha korralikku ettevõtlikule inimesele suunatud raadiojaama, tuumaka ja asjaliku sisuga ning pakkuda teistsugust võimalust raadiokuulamise kogemuseks võrreldes praegu turul olevate jaamadega," selgitas ta.

Äripäeva raadio projekti juurde otsustas Jõgi tulla enda sõnul kolmel põhjusel. "Esiteks ma arvan, et kui raadiomaastikul on veel täitmata koht, siis see on raadio selge fookusega majandusest, ettevõtlusest, investeerimisest ja nendega seotud teemadest huvitatud inimesele. Raadio, mis läbi oma sisutoodete ja infoprogrammi oleks abimeheks tänapäeva tohutus infovoos olulise ja asjaliku väljatoomisel," rääkis Jõgi, kelle hinnangul on Äripäeval just sellist kompetentsi ja võimekust.

Teiseks leidis Jõgi Äripäeva tiimiga kiiresti sama nägemuse ja hea klapi ning kolmandaks tuli pakkumine talle õigel ajal. "Olin väljakutseteks jälle valmis."

Priit Jõgi on olnud meediaga seotud alates 1990. aastate keskpaigast. 2000. aasta sügisel alustas ta Trio LSL Raadiogrupis müügi- ja turundusdirektorina ning alates 2001. aastast kuni 2013. aastani oli ta Trio LSL Raadiogrupi juhataja. 2013–2016 tegeles Jõgi rahvusvahelise disaini ekspordiga ja oli meediast eemal. 2016 naasis ta Triosse ja alates tänavu suvest aitab ta Äripäeval käivitada Äripäeva raadiot.

Äripäev sai märtsis Tehnilise Järelevalve Ametilt (TJA) loa raadiojaama loomiseks. Praegu teeb Äripäev raadiosaateid podcast'ina veebi. Saateid saab kuula aadressilt www.aripaev.ee/eetris. Samuti saab podcast'i kuulamiseks tellida iTunesis või kasutada RSSi meelepärases meediaesitajas.

Hetkel kuum