Savisaare-Sõõrumaa-Mõisa pakt ajas kandidaadid rändama

Mart Luige sõnul oli ta Tegusa Tallinna ladvikusse kuuluvale Urmas Sõõrumaale kui ka Jüri Mõisale öelnud, et kui Savisaarega käed lüüakse, lahkub ta valimisliidust.  Foto: Andras Kralla
Urmo Andressoo • 30. august 2017 kell 13:15

Valimisliidu Tegus Tallinn endine kampaaniajuht Mart Luik teatas täna pressiteate vahendusel, et liitub IRLi nimekirjaga.

„Olen otsustanud oma poliitilise tahte ellu viia IRLi nimekirjas kandideerides. Möödunud nädalal toimus Tallinna valimistel oluline pööre, Jüri Mõisa ja Urmas Sõõrumaa liitumine Savisaare nimekirjaga lõi olukorra, et linnajuhtimine võib jääda sama korruptiivseks kui see seni on olnud. Tallinlased peaksid sellele vastu astuma. Tallinn vajab uut läbipaistvat linnavalitsemist. Ma näen, et IRL töötab kõige pühendunumalt selle eesmärgi nimel,“ põhjendas Luik.

Luike kiitis ka IRLi Tallinna linnapeakandidaati Raivo Aeg, nimetades teda läbinisti isamaalisi väärtusi kandvaks inimeseks. „Mart Luik deklareeris selgesti, et ta distantseerib ennast korruptsioonitegude eest kohtu alla antud  Savisaarega diili teinud nimekirjast, see näitab, et talle on oluline läbipaistvus ja ausus. Samuti on Mardi puhul tegemist kaitseliitlasega, kellele on tähtis Eesti iseseisvus ja kaitstus. Lisaks on ta läbinud reservohvitseride kursused. See kõik annab tunnistust, et IRL on saanud oma ridadesse väärilise täienduse,“ kommenteeris vangerdust Aeg.

Savisaare ja Tegusa Tallinna ühinemine pani viimasest lahkuma ka Tallinna ühisgümnaasiumi kommunikatsiooniõpetaja ja Eesti Õpetajate Liidu liikme Peeter-Eerik Otsa, vahendas ERR

Ots rääkis rahvushinghäälingule, et ta ei saa olla samas valimisnimekirjas Edgar Savisaarega, seda nii praktilisel kui ka moraalsetel põhjustel. "Ma läksin sinna ikkagi kandideerima ja minu valdkonnaks on haridus ja kultuur. Ma ei saaks Edgar Savisaarega ühes nimekirjas olles mitte ühtegi häält, isegi oma perekonna käest mitte," ütles Ots.

"Kui mul on võimalus mitte toetada Edgar Savisaare tagasi jõudmist sinna, kus ta ei peaks olema, siis ma kavatsen seda võimalust kasutada," möönis Ots ja lisas, et lisaks talle valmistas Savisaare liiduga ühinemine pettumust ka teistele Tegusast Tallinna liikmetele, kes samuti valimisliidust lahkumas on.

Pikemalt loe ERRist.

Hetkel kuum