Äripäev • 12. september 2017 kell 7:15

Mäng käib 10 000 euro peale

Eduka Eesti lõpuüritus 2017  Foto: Andras Kralla

Kuuendat korda algav Eduka Eesti arvamuskonkursi peaauhind on selgi korral suurepärane 10 000 eurot.

„Kui midagi on läinud nii hästi, nagu on läinud Eduka Eesti arvamuskonkurss viie aasta jooksul, siis pole küsimustki, kas minna edasi või panna pood kinni – loomulikult minna edasi,“ sõnas Äripäeva arvamustoimetuse juht Vilja Kiisler, konkursi korraldaja. „Viie aasta jooksul on Eduka Eesti lugudest saanud suurepärane ideepank nii ettevõtjatele kui ka poliitikutele, samuti aga kaasamõtlemise ja arutlemise materjal kõigile Äripäeva lugejatele.“

Konkursi eesmärk on algusest peale olnud Eesti edu suurendamine. Eesti edu on defineeritud laialt – avaldamist ei leia mitte ainult majandustekstid, vaid ka ühiskondlikult kaalukad ettepanekud teistest valdkondadest, mis on sobilikud avaldamiseks Äripäeva arvamusküljel. Lugude hindamisel on kolm põhilist kriteeriumi: välja käidav idee peab olema originaalne, teostatav ja hästi argumenteeritud.

 

Auhinnad on tänavugi väärikad: 10 000 eurot peavõidu võtjale, 3000 eurot teise koha omanikule ja 2000 kolmandale kohale jõudnule. Äripäeva partnerid on tänavu Tallinna Kaubamaja, Danske Bank, Silberauto, Eesti Gaas, Harju Elekter ja Nortal. Koos nende ettevõtete esindajatega valime välja parimad lood ja paneme välja auhinnad.

Tekste konkursile võite hakata saatma kohe, aga avaldame hakkame neid alates 1. oktoobrist. Konkursitekstid palume koos oma fotoga saata aadressil arvamus@aripaev.ee. Kell kukub 2018. aasta 28. veebruaril. Võitja kuulutame välja märtsis Eduka Eesti lõpuüritusel.

Eduka Eesti lugusid avaldame nii Äripäeva veebis kui ka paberlehes. Toimetus jätab endale õiguse tekste toimetada ja lühendada. Kõiki Eduka Eesti raames ilmunud tekste saab lugeda siit

Eelmisel aastal võitis Eduka Eesti konkursi ja 10 000 eurot ettevõtja Jaak Laineste looga "Taome äpid reaalmajanduseks". 2016. aastal kirjutas kõrgeima preemia pälvinud arvamusloo pealkirjaga „Personaliseeritud riik – teema ta kiiremaks“ Priit Alamäe. Kaks korda on konkursi võita suutnud Tarmo Tanilas, tänaseks Äripäeva kolumnist.

Viie aasta jooksul on Äripäev konkursi raames avaldanud ligemale nelisada arvamuslugu, mis pakuvad lahendusi kas suurtele ühikondlik-majanduslikele probleemidele kui ühe või teise tegevusala üksikküsimustele.

Äripäev hoiab omalt poolt ideede saatusel silma peal, torkides nii poliitikuid kui ka ettevõtjaid säravamaid ideid ellu viima.

Hetkel kuum