Märt Belkin • 20. september 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Omniva uus logistikakeskuse ehitus maksab 10 miljonit

Logistikaettevõtte Omniva rajab Baltikumi kaasaegseima logistikakeskuse  Foto: Andras Kralla

Omniva tellib enda uue Tallinna külje alla kerkiva logistikakeskuse ehituse Nordeconilt ja Eventus Ehituselt, kogu kompleks läheb maksma üle 17 miljonit euro, ehitajad teenivad 10 miljoni kanti.

Omniva ehk Eesti Posti uuel logistikakeskusel saab olema pinda 13 000 ruutmeetri jagu ning see kerkib Tallinna külje alla Rae valda. Enamik hoonest tuleb ühekorruseline, väiksem kontoritiib on kahekorruseline.

Logistikakeskuse ehitamiseks sõlmis Omniva lepingu NOBE kaubamärki kasutava Nordecon Betooni ja Eventus Ehituse konsortsiumiga. Ehitustööd lähevad maksma umbes 10 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitus saab valmis 2018. aasta sügisel ning läheb lahti lähinädalatel.

NOBE juhatuse liige Magnus Velling ütles pressiteates, et Omniva logistikakeskus on oma mahu, keerukuse ja ehitustempo poolest töövõtjale korralik väljakutse.

"Eventus Ehitusega on seljataga mitu ühist edukat ehitusprojekti ja kokkutöötanud meeskonnad, seega oleme veendunud, et eesootav töö on igati jõukohane ning ootame põnevusega starti," rääkis ta.

Täpsemalt kerkib kerkib riigifirma uus logistikakeskus Lehmja külla Pähklimäe teele. Krundi ostis Eesti Post mullu sügisel ning selgitas toona, et luua tahetakse Baltikumi kaasaegseim ja parim logistikakeskus.

Krunt on logistika mõttes heas kohas – lähedal on Tallinna ringtee – ning ka edasine laienemine on kerge. Krundil on pinda 70 000 ruutmeetri jagu, hoone võtab sellest vaid viiendiku.

Tootmispoolel hakkab uues majas töötama umbes 200 ja kontoripoolel 75 inimest, teatas Omniva. Plaanide kohaselt soovib ettevõtte juba järgmise aasta jõulumahud vastu võtta uues keskuses.

Keskusest hakkavad läbi minema kõik Eestisse sisenevad, Eesti-siseselt liikuvad ning Eestist välismaale suunduvad pakid ja kirjad. Firma pressiteatest selgub, et see on Eesti Posti läbi aegade suurim investeeringuga, mille kogumaksumus koos sorteerimistehnoloogiaga on 17,2 miljonit eurot.  

Omniva juhatuse liige Ansi Arumeel rääkis pressiteates, et kõik logistikamaastiku arengud ja trendid näitavad, et keskuse ehitamise puhul on tegu üliõigustatud otsusega.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt