Ossinovski: Kirjaneni äri on ilus

Transiidiettevõtja Oleg Ossinovskil on hea meel, et Raul Kirjanen rikaste TOPi võitis.  Foto: Andras Kralla
Marge Väikenurm • 5. oktoober 2017 kell 3:00

Transiidiärimees Oleg Ossinovski kiidab Graanul Investi suuromanikku Raul Kirjaneni, kelle äri toob Eestile suurt kasu.

Oleg Ossinovski

Mul on alati hea meel, kui inimestel hästi läheb.

„Ta teeb väga ilusat äri. Suhtun sellesse suure lugupidamisega,“ lausus Ossinovski ja lisas, et Graanul Invest paistab silma mitme positiivse nurga alt, näiteks annab kohalikele tööd ja on tugev tehnoloogiliselt. „Mulle ei meeldi inimesed, kes teenivad raha ainult riigisiseselt. Näiteks ehitavad maju, müüvad need siin maha … Ja eriti importijad … See ei arenda riiki ja võtab raha ära meie inimestelt. Eksportija toob raha aga mujalt meile,“ tõi Ossinovski välja Graanul Investi veel ühe olulise tugevuse.

Et Kirjanen pani seekord TOPi kinni, rõõmustab Ossinovskit. „Mul on alati hea meel, kui inimestel hästi läheb,“ ütles ta.

Tabeli esikümnes

Ossinovski ise on Rikaste TOPis esikümnes. Tema leiab seitsmendalt kohalt ning Äripäev hindas Ossinovski ettevõtlusvara väärtuseks 158,2 miljonit eurot. Ossinovski suhtub edetabelisse kõhklevalt, kuna kahtleb metoodikas.

„Kui ehitada maja näiteks kaks-kolm aastat, on kulud, kuid käivet ei ole. Kaks-kolm aastat oled viimasel kohal või üldse mitte tabelis, aga kui maja maha müüd, tõused tabelis kohe esimesele kohale,“ näitlikustas Ossinovski.

Hetkel kuum