Äripäev • 10. oktoober 2017 kell 6:05

Narkopakkide postitamine kasvab plahvatuslikult

Kokaiinilaadung.  Foto: LTV

Sel aastal on maksu- ja tolliamet postipakke kontrollides leidnud 566 narkoaine kahtlusega saadetist, peamiselt tellitakse postiga uimasteid väikses koguses ja tihti selleks, et neid esimest korda proovida.

Maksu- ja tolliamet (MTA) avastab posti kontrollides umbes kaks kahtlast pakki päevas ja samas tempos jätkates on selliseid leide aasta lõpuks üle 700, möödunud aastal oli 600 sellist juhtumit, 2015. ja 2014. aastal aga alla 200, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Vahelejäämise riski hinnatakse ekslikult väikseks. Niisugust muljet loob see, et anonüümsuse säilitamiseks kasutatakse nn süvaveebide müügivõrgustikke, kus makstakse bitcoin’ides ning ostja ja müüja vaheline suhtlus on krüpteeritud," ütles MTA uurimisosakonna narkotalituse juhataja Raul Koppelmaa. "Süvaveebis on küll võimalik jääda anonüümseks, kuid tarbida internetis ei saa. Seetõttu on postisaadetiste käitlemise käigus vahelejäämise tõenäosus suur," lisas Koppelmaa.

Peamiselt tellitakse posti teel paari grammi kaupa amfetamiini, ecstasyt, kanepit ja hallutsinogeenseid seeni, kuid ka arvestataval hulgal kokaiini ning mõnel korral on avastatud ka fentanüüli. Saadetiste alguspunkt on tavaliselt Holland, Suurbritannia, Hispaania, Hiina või USA.

Loe lähemalt tänasest Eesti Päevalehest.

Hetkel kuum