Märt Belkin • 16. oktoober 2017 kell 8:05

Korruptandist kriminaal sai Narva valijalt püstise pöidla

Keskerakonna nimekirjas kandideerivad kriminaalkorras karistatud Aleksandr Moissejev (vasakult esimene) ja Fjodor Ovsjannikov (vasakult teine). Pilt on tehtud aastate eest ühisel puhkusereisil, kus olid ka linnapea Tarmo Tammiste (paremal), Keskerakonna Narva piirkonna asejuht Andrus Tamm ning Narva Haigla juht Olev Silland (keskel).  Foto: Erakogu

Kriminaalkaristus valijaid ei heidutanud ning mõjuvõimuga kauplemises süüdi mõistetud Narva linnavolikogu mõjukas liige Fjodor Ovsjannikov pääses taas esinduskokku. Jõhvis pääses volikokku skandaalne kommunaalärimees.

Ovsjannikovi ning Narva endise abilinnapea Andrei Filippovi süüdimõistev kohtuotsus jõustus septembri alguses. Kuidas kaks meest kodulinna ehitushangetelt kümnist võtsid, saab lugeda Äripäeva põhjalikust ülevaatest.

Ovsjannikov jäi süüdi mõjuvõimuga kauplemises ja konkurentsikuriteo toimepanemises ning läks kaheks aastaks tingimisi vangi. Filippovi karistuseks jäi altkäemaksu võtmise ja konkurentsikuriteo toimepanemise eest ühe aasta ja kaheksa kuu pikkune tingimisi vanglakaristus.

Eilsetel kohalikel valimistel andsid valijad aga Keskerakonna nimekirjas kandideerinud Ovsjannikovile taas oma toe. Juba üle kümne aasta praeguse peaministripartei ridadesse kuulunud poliitik võttis saagiks 256 häält ning sai kindlalt mandaadi. Võrdluseks olgu öeldud, et Keski nimekirja esinumber Mihhail Stalnuhhin võttis Narvast 1375 häält, kokku oli Ovsjannikovist etemad 16 keskerakondlast.

Endine abilinnapea, samuti Keski nimekirjas kandideerinud Filippov jäi aga volikogust välja, tema kasuks langes vaid 95 sedelit. Temast edukama tulemuse tegi samuti kriminaalkorras karistatud ning isegi vanglas käinud Aleksandr Moissejev, kes teenis samuti Keski nimekirjas 166 häält, ent jäi samuti mandaadist ilma.

Moissejevil on varasematest aastatest Narva võimuladvikus hulgaliselt sõpru-tuttavaid. Kunagi juhtis ta ka ise Keskerakonna Narva piirkonda. Ta oli ka linna volikogu liige. Samal ajal ajas ta linnas kinnisvaraäri, ettevõtted olid küll teiste inimeste nimel. Vangis istus Moissejev aga politseiametnikule pistise pakkumise eest, et too lõpetaks Moissejeviga seotud äride uurimise.

Tema kandideerimine lõi Keski Narva piirkonnas palju furoori, ent valdava häälteenamusega otsustas sealse piirkonna juhatus, et vanglakogemusega tegija ikkagi tohib kandideerida. „Kahjuks tuli otsus, et Moissejev kandideerib,“ ütles Keski Narva piirkonna esimees Yana Toom septembri alguses, pettumus hääles.

Jõhvi volikokku pääses aga 186 häälega Ida-Viru kommunaalkuningast ärimees Nikolai Ossipenko, kelle ärid toimetasid aastaid tagasi ülivõimsa rentaablusega peaasjalikult korrumpeerunud Kohta-Järve linnavalitsuse toel. Valimisliidus Jõhvi – meie kodu kandideerinud Ossipenko pole kunagi kohtulikult karistada saanud.

Hetkel kuum