Äripäev • 6. november 2017 kell 14:37

Aivar Riisalu teeb uue kannapöörde ja tuleb Tallinna

Toonane riigikogu liige Aivar Riisalu tögab 2014. aastal toonast abilinnapead Taavi Aasa ning viskab toona veel erakonnakaaslase vuntside üle nalja.  Foto: Andras Kralla

Kolm aastat tagasi Keskerakonna Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) kasuks jätnud Aivar Riisalu lahkub paremerakonnast ning asub keskerakondlikus Tallinna linnavalitsuses tööle abilinnapeana.

Seejuures oli Riisalu IRLi kandidaat Tartu linnapea kohale. Andmetest selgub, et täna lahkus ta pärast kolme aastast erakonna hingekirjast, vahendas ERRi uudisteportaal. Enne IRLiga liitumist kuulus ta 18 aastat Keskerakonda.

IRL-i pressiesindaja ütles ERR-ile, et Riisalu astus parteist välja seoses ettepanekuga asuda Tallinna ettevõtlus – ja innovatsiooni abilinnapea ametisse. Erakonna peasekretäri Priit Sibula sõnul käitus Riisalu korrektselt ja teavitas talle Keskerakonna poolt tehtud abilinnapea ametisse astumise võimalusest.

Kokkuleppel IRL-ga astub Riisalu välja ka Tartu linnavolikogust ja tema asemel saab vastavalt valimistulemusele IRLi volikogu liikme koha Jaak Nigul. Ühtlasi astub Riisalu tagasi ka IRL juhatusest.

Loe pikemalt rahvusringhäälingu uudisteportaalist.

Hetkel kuum