Äripäev • 7. november 2017 kell 7:45

Riskikapitali liidul uus juht

BaltCapi partner Kristjan Kalda   Foto: EstVCA

Novembrist sai Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsioon (EstVCA) uue juhatuse - esimeheks valiti BaltCapi partner Kristjan Kalda ning juhatus laienes 11 liikmeni, teatas EstVCA.

Kalda on TREV-2 Grupi, Fiteki ja tänavuseks aasta ettevõtteks ning aasta eksportööriks valitud Magnetic MRO nõukogu esimees.

Lisaks Kaldale on EstVCA juhatuses järgmiseks kaheks aastaks Kalmer Kikas (BPM Capital), Margus Uudam (Karma Ventures), Heidi Kakko (BaltCap Growth Fund), Kaido Veske (Livonia Partners), Martin Hendre (Tera Ventures), Sille Pettai (SmartCap), Antti Perli (Ellex Raidla), Kadri Kallas (TGS Baltic), Mihkel Kolk (Eesti Fondihaldurite Liit) ja Kristel Raidla-Talur (COBALT).

EstVCA loodi 2009, selle ridadesse kuulub 15 põhi- ja 23 toetajaliiget. Põhiliikmete hallatavate varade maht on 880 miljonit eurot. Investeerivate liikmete portfellis on 93 ettevõtet, kus 2016. aasta lõpu seisuga töötas 12 383 inimest ning koondkäive ulatus 1,3 miljardi euroni.

Ühenduse põhiliikmed on Ambient Sound Investments, BaltCap, BPM Capital, Eften Capital, Euroopa Investeerimisfond, Invesco Finance, Karma Ventures, KredEx, LHV Varahaldus, Livoina Partners, SmartCap, Swedbank Investeerimisfondid, Tera Ventures, United Partners ja UP Invest.

Hetkel kuum