Euroala inflatsioon pidurdus aasta lõpul

05. jaanuar 2018, 15:46
Euroopa Liit
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180105/NEWS/180109814/AR/0/AR-180109814.jpg
Ainult tellijale

Euroala aastainflatsioon oli detsembris esialgsetel andmetel 1,4%, võrreldes novembri 1,5% tasemega.

Kõige suuremat mõju avaldasid energiahinnad, mis olid detsembris aastatagusest 3% kõrgemad. Toidu, alkoholi ja tubakatoodete hinnad kasvasid detsembris 2,1%, teenusehinnad 1,2% ja muud tööstuskaubad 0,5%.

Reuters kirjutas, et inflatsiooni aeglustumine annab jõudu argumendile, et Euroopa Keskpank jätkab senise rahapoliitikaga. "Praegu puudub tugev surve keskpangale lõdva rahapoliitika pidurdamiseks," ütles Societe Generale turuanalüütik Kenneth Broux.

Detsembris otsustas keskpank jätkata võlakirjade ostuprogrammiga 30 miljardi eurot kuus vähemalt septembrini. Järgmine kohtumine rahapoliitika teemal tuleb jaanuari lõpus.

Analüütikud, kes kõnelesid Briti ärilehega Financial Times, jäid pigem seisukohale, et hinnasurve siiski jätkub, hoolimata aastalõpu pidurdusest. Barclays panga analüütik Fabio Fois prognoosis, et märtsist, kui energiahindade mõjud taanduvad, taastub ka inflatsioon varasemale kiirusele.

Inflatsiooni peaks toetama kiire töökohtade loomine, sellest annab märku ettevõtlussektori aktiveerumine ning tootmisvõimsuste piirile lähenemine.

Üldiselt jäid analüütikud arvamusele, et alusinflatsioon, mis oli detsembris 0,9%, kiireneb aasta lõpuks 1,4–1,6% tasemele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. January 2018, 16:22

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing