Urmas Reinsalu ei astu ise tagasi

Justiitsminister Urmas Reinsalu.  Foto: Andras Kralla
Eliisa Matsalu • 22. jaanuar 2018 kell 8:17

Justiitsminister Urmas Reinsalu ei kavatse ise tagasi astuda. IRLi fraktsioon arutas asja täna ja otsustas Reinsalu jätkamist toetada.

Reformierakond andis Urmas Reinsalule tänaseni aega tagasi astuda, ähvardades, et vastasel juhul avaldavad nad talle umbusaldust. Umbusaldusega lubas eelmisel nädalal kaasa minna ka mitu koalitsiooniparteide saadikut, näiteks sotsiaaldemokraat Hannes Hanso. Peaminister Jüri Ratas ja IRLi esimees Helir-Valdor Seeder on Reinsalu kaitsnud.

Reinsalu ei kavatse ise tagasi astuda. Seega esitab opositsioon tõenäoliselt lähipäevil, tõenäoliselt kolmapäeval, umbusaldusavalduse.

Reinsalu osaleb täna valitsuse julgeolekukomisjoni istungil ja vastab seejärel kell kolm riigikogus vabaerakondlaste arupärimisele Telia väikeaktsionäride ning üleüldse väikeaktsionäride olukorra kohta. 

IRLi riigikogu fraktsioon otsustas üksmeelselt toetada justiitsminister Urmas Reinsalu jätkamist ministrina ja leidis, et ta ei pea tagasi astuma.

„Loevad Urmas Reinsalu teod, mida ta on teinud ministrina, sealhulgas naistevastase vägivalla vastu võitlemisel. Mitte ebaõnnestunud sõnakasutus, mille kohta ta on ise andnud piisavad selgitused,“ ütles IRLi riigikogu fraktsiooni juht Helir-Valdor Seeder pressiteates.

„Kahetsusväärselt on Urmas Reinsalu kirjast välja rebitud üks ebaõnnestunud väljend ja sellega moonutatud kogu kirja sõnumit ja mõtet. Seda võimendatakse ja kasutatakse praegu opositsiooni poolt ära ühiskonnas ebastabiilsuse, vastasseisu ja valitsusesiseste vastuolude tekitamiseks," kirjutas ta. „Urmas Reinsalu on oma tegevusega justiitsministrina tõestanud vastupidist. Ta on loonud õigusliku raamistiku igasuguse vägivalla ennetamiseks ja vähendamiseks ühiskonnas, sh ka naistevastase vägivalla vähendamiseks,“ lisas Seeder.

EKRE kaasa ei lähe

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon otsustas ERRi teatel täna, et esialgu nad Reinsalu vastu plaanitava umbusaldusavaldusega ei ühine. EKRE on riigikogus kaalukeeleks, kelle hääled võivad saada otsustavaks Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluva Reinsalu ametist mahavõtmisel. Vabaerakond seevastu otsustas Reinsalu umbusaldusavaldusega kaasa minna.

Sotside fraktsioon otsustas umbusaldusega kaasaminemises selgusele jõuda kolmapäeval. SDE esimees Jevgeni Ossinovski ütles, et paljud sotsid sooviksid inimesena, et Reinsalu astuks justiitsministri kohalt tagasi, kuid SDE seda erakonnana ei pea vajalikuks soovitada. "Meil ei ole valitsuskriisi, tegemist ei ole mugava olukorraga, kuid ei tasu ka üle dramatiseerida," ütles Ossinovski ERRile.

Loe pikemalt ERRist.

Hetkel kuum