Savisaare fänni üürivõlg jääb Tallinna linnal saamata

Neeme Lall ja Urmas Sõõrumaa kandideerisid Savisaare ja Tegusa Tallinna ühises valimisnimekirjas.   Foto: Andras Kralla
Koit Brinkmann • 31. jaanuar 2018 kell 8:30

Tallinna linnavalitsus kannab pankrotistunud kunstniku Neeme Lalli ligi 20 000 euro suuruse üürivõla lootusetu nõudena raamatupidamisaruandest välja.

Lall on teada-tuntud eelmise Tallinna linnapea ja Keskerakonna eksesimehe Edgar Savisaare fänn, kes oli alati esirinnas ka Keskerakonna korraldatud meeleavaldustel. Viimastel kohalike omavalitsuste valimistel kandideeris ta edutult Tallinnas Savisaare ja Tegusa Tallinna valimisnimekirjas.

Äripäev kirjutas 2013.a sügisel, kuidas Lall kasutab juba aastaid vanalinnas Tallinna linnale kuuluvat korterit, selle eest sentigi maksmata.

Lall nõustus toona, et kasutab ruume ebaseaduslikult, kuid sellele oli tal ka selgitus. Nimelt on ta neid vanalinna ruume skvottinud. Skvottimine on kasutuseta maa-ala või hoone loata kasutamine eluasemena või ürituste korraldamiseks.

Neeme Lall ühel järjekordsel meeleavaldusel.  Foto: Raul Mee

Tallinna kesklinna valitsus esitas 2016.a aprillis Harju maakohtusse hagiavalduse ruumide vabastamiseks ja võlgnevuse sissenõudmiseks. Sama aasta augustis rahuldas kohus hagi täies ulatuses ning kohtutäitur esitas võlgnikule täitmisteate. Selle kohaselt tõsteti Lall sundkorras korterist välja.

Lalli pankroti kuulutas kohus välja eelmise aasta maikuus. Hiljuti lõpetati pankrotimenetlus aga raugemise tõttu.

Tallinna kesklinna valitsuse raamatupidamises on hinnatud 19 526 euro suurune nõue ebatõenäoliselt laekuvaks, mistõttu on otstarbekas tunnistada Lalli võlg lootusetuks ning viia välja raamatupidamise bilansist.

Hetkel kuum