Liisa Rebane • 19. märts 2018 kell 13:30

OEG aktsionär pakkumist vastu võtma ei pea

Olympic Entertainment Group  Foto: Raul Mee

Olympic Entertainment Groupi väikeaktsionäril pole kohustust oma osalust müüa enne, kui uus omanik on saanud kokku 90% aktsiakapitalist, ütles vandeadvokaat Ergo Blumfeldt.

Advokaadibüroo Triniti partner ja vandeadvokaat Ergo Blumfeldt soovitas Olympic Entertainment Groupi väikeaktsionäril ülevõtmispakkumise uudist rahulikult võtta. "Ülevõtmispakkumise raames ei ole ükski väikeaktsionär kohustatud võõrandama oma osalust," ütles Blumfeldt.

Praegu on teada, et ülevõtjaga on pakkumise vastuvõtmise kokku leppinud kaks OEG enamusaktsionäri, kellele kuulub ligikaudu 64% OEG aktsiakapitalist.

"Selline kohustus tekib väikeaktsionäril üksnes siis, kui omandaja saab kokku 90% aktsiakapitalist ja soovib läbi viia äriseadustikus ette nähtud aktsiate ülevõtmise rahalise hüvituse eest," täpsustas Blumfeldt.

Tema sõnul aga on teatatud vaid pakkumise esitamise kavatsusest ning protsess alles algusfaasis. Blumfeldt täpsustas, et ülevõtmispakkumiste üle peab järelevalvet finantsinspektsioon, kuhu OEG esitas täna kooskõlastuse saamise taotluse. "Ülevõtmispakkumised on seadusandlikult reguleeritud nii Euroopa Liidu direktiivi kui Eestis väärtpaberituru seadusega," täpsustas ta.

Kiiret pole

Pärast finantsinspektsiooni kooskõlastust avalikustatakse Blumfeldi sõnul ülevõtmispakumise täpsed tingimused. "4. aprill, kui pakkumine eelduslikult peaks algama, on otsustamiseks ka oluliselt rohkem infot," selgitas ta. "Väikeaktsionäril on aega otsustada 2. maini, mil börsiteate alusel lõpeb pakkumise tähtaeg,“ sõnas Blumfeldt ja lisas, et kuupäevad võivad veel sõltuvalt protsessi edenemisest nihkuda.

Hetkel kuum