USA avalikustas nimekirja toodetest, mille pihta on värsked tariifid suunatud. Peamiselt sihitakse Hiina kõrgtehnoloogia sektorit, vahendab Bloomberg.

- Donald Trump.
- Foto: Reuters/Scanpix
Tariifide maht on kokku 50 miljardit dollarit ning USA valitsus teatas, et selle eesmärk on tagasi teha kaotused, mida Hiina on intellektuaalse omandi kuritarvitamisega tekitanud.
Peking teatas seepeale, et tegeleb juba vastumeetmete kavaga. Hiina kaubandus- ja rahandusministeerium korraldavad sellel teemal peagi pressikonverentsi.
USA kehtestab kokku 1300 Hiina kaubale imporditariifid – sinna hulka kuulub ka Pekingi plaan „Made in China 2025“, mille kohaselt soovitakse domineerida strateegilistes tehnoloogiates, ütlesid USA kaubandusministeeriumi esindajad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tundub, et USA soovib vältida olukorda, kus Hiina tõuseb tehnoloogia valdkonnas maailma etteotsa. See on tekitanud Hiinas väga palju pahameelt ning analüütikud ütlevad, et Pekingi käitumist need tõenäoliselt ei paranda.
Tariifidel pole väga suurt efekti – kokku suurenevad impordimaksud Hiina kaupadele 12,5 miljardi dollari võrra. Kokku saatis Hiina USAsse mullu aga 506 miljardi dollari eest kaupu, ütles AMP Capital Investorsi investeerimisstrateegia juht Shane Oliver. Üleüldiselt kasvavad tariifid kõigile Hiina kaupadele seega vaid 2,5 protsenti.
„Peamine risk on see, et Hiina juhid otsustavad kehtestada vastumeetmed, mille tõttu olukord eskaleerub. See vähendaks kaubandust kahe riigi vahel,“ ütles Oliver.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!