Äripäev • 13. aprill 2018 kell 14:20

Läti fiiberklaasivalmistaja avas USAs tehase

Fiiberklaas.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Läti tööstusettevõte Valmiera Glass avas USAs Georgia osariigis Dublini väikelinnas uue tehase, kuhu palkas 500 töötajat. Kogu projekt läks maksma 100 miljonit eurot, kirjutab Dienas Bizness.

Tehase avamisel osalenud Läti majandusminister ütles, et tegemist on Läti kõigi aegade suurima investeerimisprojektiga USAs, ning et see tõendab järjekordselt meie piirkonna ettevõtete konkurentsivõimet maailmas.

Läti suursaadik USAs nentis, et Valmiera Glassi laienemine on tõend Läti riigi küpsusest. Eriliselt tõsteti esile seda, et tehas avati nädal pärast ajaloolist Balti riikide ja USA kohtumist, kus Ameerika Ühendriikide president Donald Trump hindas Balti riikide investeerimiskeskkonda kui head stardipositsiooni Ameerika firmadele.

Georgiasse laienemise taga on Läti tööstusettevõtte tütarfirma P-D Valmiera Glass USA Corp, mis tegutseb USAs 2014. aastast, kui lätlased avasid seal oma esimese tootmise. Tehases valmistatakse fiiberklaasi jm tööstuslikke termoisolatsioonimaterjale.

Eelmisel aastal teatasid Läti SEB ja Danske Läti filiaal, et annavad ettevõttele Valmieras stikla škiedra USAs laienemiseks laenu 50,4 miljonit eurot. Valmieras stikla škiedra kavatseb laenu tagasi maksta enne 2024. aasta märtsi, tagasimaksetega alustatakse selle aasta oktoobris, kirjutasid Dienas Biznessi venekeelsed uudised.

Hetkel kuum