Märt Belkin • 24. mai 2018 kell 13:21

Hääled ostsid Ossinovski Alexela Oilist välja

Alexela grupi juhatuse esimees Andreas Laane.  Foto: Alexela

Heiti ja Marti Häälele kuuluv Alexela Grupp ostis transiidiärimehelt Oleg Ossinovskilt välja tema vähemusosaluse Alexela Oili tanklaketis.

Enne eile sõlmitud tehingud kuulus Ossinovski ettevõttele Skinest Grupp Alexela Oilis 22% suurune osalus, ülejäänu omanik oli Alexela Grupp. Nüüd kuulub aga ka see Alexela nime kandev ettevõte täielikult Häältele.

"Tehing sai teoks nii, et oleme üks aasta aega väikeomanikuga rääkinud sel teemal, kuidas ettevõtet edasi arendada, ja jõudsime kokkuleppele, et ostame nende osaluse välja ja saame seda põhiomanikuna rõõmsalt edasi arendada," rääkis Alexela Grupi juhatuse esimees Andreas Laane.

Ta selgitas, et praegu on kontsernil energiavaldkonnas kaks firmat – Alexela Oil ehk tanklad ning Alexela Energia, mis müüb peaasjalikult elektrit ja gaasi. "Meie jaoks on loogiline, kui vaatame kliendi väärtuspakkumist, et me pakuksime neid koos," rääkis Laane. Kui ühes ettevõttes on aga väikeaktsionär ja teises mitte, siis tekib paratamatult huvide konflikt.

"Selleks, et seda huvide konflikti vältida, leppisime kokku hinnas ja ostsime väikeaktsionäri välja," ütles Laane. Seda, kui palju raha välja käidi, Laane avaldada ei soovinud. Küll aga ütles ta vastuseks küsimusele, kas kaup tehti Ossinovski jaoks korraliku preemiaga, et hind oli turuhind. "Seda on vist kõige õigem öelda."

Siht integreerimisele

Nüüd saab Alexela Energia hakata ellu viima enda plaani teha kontserni ühtsemaks ning ettevõtteid rohkem integreerida, nii et äri ei duubeldataks ning ühest ja samast kohast pakutaks klientidele rohkem võimalusi, rääkis Laane.

"Ühendamine võimaldab meil järgmise sammuna vaadata, kuidas me saaksime oma kogu energiapakkumist kliendini viia võimalikult efektiivselt. Võimalikult efektiivne tähendab meie jaoks vähemat ressurssi ja kliendi jaoks paremat hinda. See on puhtalt meie soov," ütles Alexela Grupi juht.

Laane avaldas ka, et pikemas perspektiivis näeb kontsern kaht energiaga tegelevat firmat ühe ettevõttena, nii et enam ei tuleks vahet, mis on Alexela Energia ja mis Alexela Oil. "Aga see paratamatult võtab mingi aja. Kuna kõik need tegevused, millega me tegeleme, on eraldi litsentseeritud, siis kogu see süsteemi kokku panemine võtab aega," rääkis ta.

Hetkel kuum