6. juuni 2018 kell 12:32

Sultsi kasiinosaar võib reaalsuseks saada

Märt Sults  Foto: Liis Treimann, Postimees/Scanpix

Tallinna linnavalitsus esitas linnavolikogule kehtestamiseks Paljassaare tehissaarte detailplaneeringu.

Tehissaarte idee peamine eestvedaja on riigikogu liige Märt Sults, kes tahaks rajada Paljassaare poolsaare lähedale merre kolm tehissaart. Sults nimetab seda kultuurilaidude projektiks. Üks saartest oleks nn pahelisuse ehk kasiinosaar. Riigikogulase idee järgi peaks sellest saama Põhjamaade Las Vegas.

Abilinnapea Andrei Novikov ütles tänase pressiteate vahendusel, et veel mõni aeg tagasi ulmeprojektiks tituleeritud visioonist on saamas käega katsutav reaalsus. Tehissaartel on abilinnapea sõnul potentsiaal sobituda hästi perspektiivse Paljassaare sadamaala kasutusotstarbe muutumisega kaasaegseks elu- ja ärikeskkonnaks ning teisalt kujuneda Tallinna üheks oluliseks vaatamisväärtuseks ja vaba aja veetmise kohaks.

Põhja-Tallinnas asuva 27,98 hektari suuruse maa-ala kohta koostatud detailplaneering annabki võimaluse rajada Paljassaare sadama juurde kolm omavahel ühendatud tehissaart, kuhu on kavandatud üks kuni üheksakorruseline maa-aluse korrusega ärihoone, üks kuni neljakorruseline maa-aluse korrusega ärihoone ja üks ühekorruseline ärihoone. Lisaks on kavandatud ka jahisadam ning rannapark koos kõrghaljastuse ja rannaga ning linnusaar.

Paljassaare tehissaare detailplaneering oli 21. novembrist kuni 19. detsembrini 2017 linnaosa valitsuses ja Tallinna linnavalitsuse teenindussaalis avalikul väljapanekul ning 30. jaanuaril toimus Põhja-Tallinna valitsuse saalis detailplaneeringu avaliku väljapaneku tulemuste avalik arutelu.

Hetkel kuum