Valitsus elektriaktsiisi langetama ei tõtta

05. juuli 2018, 14:00
Peaminister Jüri Ratas elektriaktsiisi langetamisega ei kiirusta.
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180705/NEWS/180709849/AR/0/AR-180709849.jpg

Peaminister Jüri Ratas ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et valitsus pole elektriaktsiisi langetamist arutanud ja kui üldse, tuleb teema lauale sügisel.

“Me peame arvestama sellega, et elektri hind on börsil. Mida riik saab teha, on tõesti maksupoliitika ja taastuvenergeetika. Meil ei ole mingit plaani aktsiisi tõsta. Kui me räägime langetamisest, siis on laual olnud diislikütuse aktsiis,” rääkis Ratas.

Ratase sõnul on võimalik aktsiisipoliitikat arutada kas riigieelarvestrateegia või konkreetse riigieelarve koostamise ajal. Tema sõnul ei hakka tänane valitsus kindlasti aktsiise tõstma. Samas ei öelnud ta ühtegi sõna elektriaktsiisi võimaliku langetamise kohta.

Rahandusminister Toomas Tõniste möönas, et aktsiis on Eestis võrdlemisi kõrge ja see on varasemate valitsuste vili. “Tänane valitsus on juba ühe otsuse teinud ehk elektrointensiivsete ettevõtetel elektriaktsiisi langetanud. Plaanis on ka gaasiaktsiisi vähendada,” viis temagi jutu kiiresti teemast kõrvale.

Positiivne on aga Tõniste sõnul see, et 7-8 aastat tagasi kardeti, et börsilemineku tulemusena elektrihind tõuseb. “Tegelikkus on teistsugune, et oleme saanud nautida võrdlemisi mõistlikku elektri hinda,” märkis minister.

Äripäev kirjutas sel nädalal, et Eesti Energia juhi Hando Sutteri prognooside järgi tõuseb elektri hind järgmiseks talveks ligi kolmandiku võrra. Ettevõtjad on olnud hinnatõusu osas kriitilised ja öelnud, et mõned on hakanud juba investeeringutest loobuma.

Tõniste sõnul juhtub see siis aga kõikide riikidega, mitte ainult Eestis. “Kui see hetk kätte jõuab, siis on võimalik ka vastavaid otsuseid teha,” märkis Tõniste.

Ratas kinnitas aga lõpetuseks üle, et valitsus pole elektriaktsiisi langetamise küsimuseni jõudnud ja arutab seda augustis-septembris koos muude teemadega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. July 2018, 14:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing