Äripäev • 20. juuli 2018 kell 8:58

Makseraskused tabavad sarilaenajaid

Eurod  Foto: Reuters/Scanpix

Kuigi kiir- või tarbimislaenu tasumisega satub suuremasse hätta vaid 2% laenuvõtjaist, ühendab neid selge muster - kohtusse või inkassosse satuvad need, kes võtavad uusi laene vanade kustutamiseks.

Neid, kes uue kiir- või tarbimislaenuga eelmise laenu makseid tasuvad, on küll vähe, kuid iga viies neist satub lõpuks kas inkassosse või kohtusse, kommenteeris värsket laenukäitumise uuringut kiirlaenufirma BestCredit juhataja August Käära.

Sagedamini viivad inkassosse või kohtusse meelelahutuseks ja tähtsündmuste korraldamiseks võetud kiir- ja tarbimislaenud. Meelelahutuse ja pidude peale kulutas raha kolm protsenti laenuvõtjaist. Käära sõnul näeb vastutustundetut laenuvõtmist järjest vähem, inimesed kasutavad kiirlaene ootamatute olukordade lahendamiseks ja oluliste sisseostude rahastamiseks.

Laenukäitumise uuringu järgi on viimase kolme aasta jooksul kiir- või tarbimislaenu või järelmaksu kasutanud 18% eestlastest ja 30% mitte-eestlastest. Iga teine võttis alternatiivse laenutoote mujalt kui pangast.

Laenukäitumise uuring analüüsis 1000 eestimaalase laenukäitumist, sealhulgas mujalt kui pangast võetud laenude kasutamist.

Hetkel kuum