Äripäev • 24. august 2018 kell 9:11

Tallinki juht laitis Kõlvarti turistimaksu idee maha

Kohalikel valimistel kõige rohkem hääli saanud Tallinna abilinnapea ja Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart..  Foto: Andres Haabu

Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart pakkus eile volikogus välja kaaluda sisse viia turismimaks. Tallinki juht Paavo Nõgene seda ideed ei toeta.

"Isegi kui kehtestame 1 euro turistimaksu ühe öö eest majutusasutuses, annab see linnale täiendavat tulu kuni 2,8 miljonit eurot aastas," selgitas Kõlvart.

Tema sõnul võiks selle raha suunata linna taristu arendamiseks, vanalinna väärikate hoonete sh sakraalhoonete renoveerimiseks, piirkonna reklaamimiseks, linnas toimuvate rahvusvaheliste sündmuste toetamiseks ning turistidega seotud kulukoormuse hüvitamiseks.

ERRiga vestelnud Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene ei toeta Kõlvarti ettepanekut, sest see raskendaks teenindava sektori olukorda.

"Olukorras, kus statistikaameti hiljuti avaldatud teate kohaselt ööbis juunikuus Eestis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 5 protsenti vähem soomlasi, kes on üks olulisemaid turismisegmente, ning kus Helsingi Sadama ametliku statistika kohaselt oli Tallinna suunal reisijaid juunis 4,5 protsenti vähem kui eelmisel aastal, ja juulis 3,1 protsenti vähem kui eelmisel aastal, tuleks väga tõsiselt kaaluda, kas täiendav maks aitaks soovitavale maksulaekumisele kaasa või pigem raskendaks teenindava sektori olukorda," ütles Nõgene ERRile.

Eelmisel aastal külastas Tallinna 4,5 miljonit turisti ning majutusettevõtetes oli 2,7 miljonit ööbimist, vahendas Raepress.

Hetkel kuum