Viivika Rõuk • 6 september 2018

Eesti idu kaasas üle 50 miljoni euro

Eesti juurtega idufirma Monese kaasas 60 miljonit dollarit (51,6 miljonit eurot), et panustada kasvu ja rahvusvahelisse laienemisse, teatas ettevõte.

Portrait of Norris Koppel - CEO of Monese   Foto: Ben Gold

Investeeringut juhtis Kinnevik ja selles osalesid PayPal, International Airlines Group, Augmentum ning olemasolevad investorid, seisis pressiteates. Ettevõtte loomisest alates on nüüd kokku kaasatud 76 miljonit dollarit.

Käesoleval aastal on Monese asutaja ja juht Norris Koppel esimest korda Äripäeva Rikaste TOPis. Enne täna avalikuks saanud tehingut hindas Äripäev Norris Koppeli vara väärtuseks 16,7 miljonit eurot. Selle summaga on ta oktoobri alguses ilmuvas Äripäeva rikaste edetabelis 202. kohal.

Investeeringut kasutatakse tootearenduseks ja rahvusvaheliseks laienemiseks. Näiteks kavatseb ettevõte aasta lõpuks palgata 100 uut töötajat olemasolevatesse kontoritesse Suurbritannias ja Eestis ning ka uude kontorisse Portugalis. Kõige rohek uusi töötajaid tuleb Tallinna kontorisse nii arendus-, turundus- ja tootemeeskondades kui ka klienditeeninduses, finantsjuhtimise- ja regulatiivse järelevalve meeskondades.

Monese asutaja ja tegevjuht Norris Koppel ütles pressiteates, et investeering võimaldab neil jätkata liikumist eesmärgi poole, milleks on olla kõigile kättesaadav globaalne finantsplatvorm ja tagada suuremale hulgale inimestele ligipääs uue põlvkonna mobiilsetele pangandusteenustele. "Moneses on praegu põnevad ajad ja lähitulevikus anname teada paljudest uudsetest innovatiivsetest toote täiendustest," ütles ta.

Uut rahastamisvooru juhtis globaalne investor Kinnevik, kes on keskendunud digivaldkonna ettevõtetele. Samuti osalesid PayPal, Euroopa investor Augmentum FinTech ja läbi International Airlines Groupi selle kliendilojaalsuse ning äriandmetega tegelev üksus Avios Group Ltd. Rahastamises osalesid ka olemasolevad investorid, sealhulgas Investec Bank.

Monese teatel on nõudlus nende teenuse järele alates käivitamisest 2015. aastal järjepidevalt kasvanud. Suurbritannias ja mujal Euroopas on kasutajaks registreerunud ligi 600 000 inimest, igakuiste uute klientide arv on alates 2017. aasta lõpust kolmekordistunud ning igal aastal teevad kliendid Monese kontode kaudu tehinguid rohkem kui 2,5 miljardi dollari ulatuses.

Äripäev käis Monesel Londonis külas aprillis. „Oma raha turvaliselt pangakontol hoidmine on meie kõigi elementaarne õigus - miks pangad meile konto avamist tihtilugu pea võimatuks teevad, eriti kui oleme pärit mõnest teisest riigist?“ imestas finantstehnoloogiaettevõtte Monese juht Norris Koppel. „Sellest küsimusest saigi alguse Monese," rääkis ta toonases artiklis, mida saab pikemalt lugeda siit.

Hetkel kuum