Äripäev • 10. september 2018 kell 9:13
Kristo Käärmann  Foto: Raul Mee

TransferWise'i tulu kasvas 75% ja ettevõte on teist aastat järjest kasumis

Eelmisel majandusaastal kasvas TransferWise'i aastatulu rohkem kui 75%, jõudes 117 miljoni Inglise naelani, kasum küündis aga 6,2 miljoni Inglise naelani.

TransferWise'i tegevjuhi ja kaasasutaja Kristo Käärmanni sõnul on see ettevõtte jaoks olnud murranguline aasta: “Nüüdseks oleme tõestanud, et finantstehnoloogia võib pakkuda tarbijatele suurepärast kogemust madala hinnaga, luues samas tugeva ja kasumliku ettevõtte, mida saab pikas perspektiivis usaldada. Sel teekonnal on olnud väga tähtis samm vanade ja uute pankade kaasamine.”

4 miljonit klienti üle maailma.

9 kuu jooksul langetati klientidele hinda 30 korral.

Kliendid teevad ülekandeid TransferWise'i kaudu igakuiselt 3 miljardi naela ulatuses.

1300 valuutasuunda, 49 valuutat.

Selle aasta aprillis tuldi turule piirideta virtuaalkonto ja Mastercard deebetkaardiga. Nüüdseks on TransferWise'i deebetkaardiga tehtud üle kahe miljoni tehingu. Järgmisena piirkonnana plaanitakse teenus lansseerida USA-s.

Koostöö Prantsuse panga BPCE ja Ühendkuningriigi panga Monzoga, kes pakuvad nüüd oma klientidele võimalust saata raha välismaale TransferWise'i rakendusliidese kaudu.

Iga kuu lisandus 5000 uut äriklienti.

Ta lisab, et piirideta konto kasutajate arvu kasv Euroopas ja Austraalias ning varsti ka USA-s on viinud TransferWise'i läbipaistva ja odava teenuse täiesti uute klientideni.

2018. aasta märtsis lõppenud majandusaasta aruande kohaselt jätkus ettevõtte kiire kasv ning aastatulu ulatus 117 miljoni Inglise naelani, 2017. aastal oli see 66 miljonit naela. Tegevuskasum kasvas 519 000 naela suurusest kahjumist 2017. aastal 9,5 miljoni naela suuruseks kasumiks 2018. aastal.

TransferWise'i asutasid 2011. aastal Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann. TransferWise on üks maailma edukamaid finantstehnoloogia idufirmasid, mis on tänaseks investeeringutena kaasanud 397 miljonit dollarit. Investorite seas on IVP, Old Mutual, Andresseen Horowitz, Valar Ventures, PayPali kaasasutaja Max Levchin ja Richard Branson.

Hetkel kuum